Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Tylko jeden konkurent Łukasza Teodorczyka w Dynamie. "Wkrótce powinien nam się przydać"

Konrad Kostorz
Konrad Kostorz
Łukasz Teodorczyk ma sporą szansę, aby wkrótce wskoczyć do wyjściowej jedenastki Dynama Kijów. Trener ukraińskiego zespołu nie ma bowiem zbyt dużego pola manewru w linii ataku.

Zanim Łukasz Teodorczyk zasilił Dynamo Kijów, w kadrze tej drużyny było dwóch napastników: Artem Kraweć oraz Dieumerci Mbokani. Co jednak istotne, reprezentanta Demokratycznej Republiki Konga w połowie sierpnia doznał poważnej kontuzji kolana i czeka go jednak nawet trzymiesięczny rozbrat z futbolem.

Przez kilka tygodni o miejsce w podstawowym składzie kijowian konkurować będą zatem Ukrainiec i Polak. Póki co pierwszym wyborem Sergieja Rebrowa jest Kraweć, jednak 25-latek nie jest rywalem, z którym "Teo" nie mógłby wygrać rywalizacji. Dorobek wychowanka Dynama to jak dotąd 21 goli w 74 oficjalnych występów.


Teodorczyk w sobotę zadebiutował w nowym zespole, wchodząc do gry w 85. minucie i popisując się asystą przy golu Andrija Jarmolenki w wygranym 2:0 spotkaniu z Czornomorcem Odessa. - Mamy napięty terminarz, za niedługo będziemy grać co trzy dni i trudno byłoby nam z tylko jednym napastnikiem w kadrze. Teodorczyk już wkrótce powinien nam się przydać, to dobry zawodnik. Przeciwko Czornomorcowi bardzo chciał wejść na boisko i dałem mu tę szansę - tłumaczy Rebrow na łamach fcdynamo.kiev.ua.

Kijowianie po przerwie reprezentacyjnej zmierzą się w lidze z Zorią Ługańsk i Wołyniem Łuck, a 18 września rozpoczną zmagania w Lidze Europejskiej od meczu z portugalskim Rio Ave. Później Dynamo czekają pojedynki ze Steauą Bukareszt i Aalborg BK.

Czy Łukasz Teodorczyk przebije się do podstawowego składu Dynama Kijów?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

Komentarze (1)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL