Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Papież Franciszek ma być patronem nowego stadionu San Lorenzo

Maciej Kmita
Maciej Kmita
Marca informuje, że władze San Lorenzo Buenos Aires zapowiedziały, iż patronem nowego stadionu klubu będzie papież Franciszek, który jest zdeklarowanym kibicem tej drużyny.

Budowa nowego obiektu ma ruszyć w 2016 roku i potrwać około dwa lata. Aktualny zwycięzca Copa Libertadores od 1993 roku występuje na Estadio Pedro Bidegain, a wcześniej służył mu Estadio Gasometro.


77-letni Franciszek jest zdeklarowanym fanem San Lorenzo, a od kilku lat jest honorowym członkiem klubu. Trzy tygodnie temu przyjął w Watykanie na audiencji władze i piłkarzy swojej drużyny, która w 2014 roku po raz pierwszy w historii triumfowała w Copa Libertadores, czyli południowoamerykańskim odpowiedniku europejskiej Ligi Mistrzów.

Co ciekawe, od kwietnia 2005 roku do kwietnia 2006 roku patronem stadionu Cracovii był Jan Paweł II. Polski papież był zdeklarowanym kibicem Pasów, a po jego śmierci w kwietniu 2005 roku Rada Miasta Krakowa podjęła decyzję o nadaniu stadionu przy Kałuży 1 imienia Jana Pawła II. Rok później Wojewódzki Sąd Administracyjny wydał wyrok anulujący nadanie patronatu. W orzeczeniu WSA podał, że stadion nie mieścił się na placu publicznym, wobec czego decyzja Rady Miasta Krakowa była bezzasadna.

Radni, którzy w międzyczasie wycofali się z pomysłu, nie skorzystali z drogi odwoławczej. Poza tym od 1936 roku patronem stadionu Cracovii jest Józef Piłsudski.

Papież powinien być patronem stadionu piłkarskiego?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL