Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Tym razem na pewno ktoś zwycięży - zapowiedź meczu Dolcan Ząbki - Pogoń Szczecin

Bartosz Bolesławski
Bartosz Bolesławski
Dolcan lubi remisy nie tylko w lidze, w regulaminowych 90 minutach zremisował też ostatni mecz pucharowy z Radomiakiem. Jest więc duża szansa, że w Ząbkach kibice obejrzą dogrywkę.

Wydawało się, że po szczęśliwym zwycięstwie w Suwałkach piłkarze trenera Marcina Sasala (a konkretnie napastnicy) wreszcie się przełamią i zaczną wygrywać mecze. Nic z tego, w spotkaniu z Drutex-Bytovią Bytów nikt nie trafił do siatki, a gdyby nie Rafał Leszczyński, być może doszłoby do pierwszej porażki Dolcanu Ząbki w tym sezonie.

Kolejna szansa na przełamanie nadarzy się w meczu Pucharu Polski. W tych rozgrywkach Dolcan też chętnie dzieli się punktami, w spotkaniu pierwszej rundy z III-ligowym Radomiakiem Radom po 90 minutach remisował 1:1, dopiero w dogrywce Bartosz Wiśniewski dał z karnego zwycięską bramkę. W 1/16 finału do Ząbek przyjedzie przedstawiciel ekstraklasy Pogoń Szczecin.

Trener Dariusz Wdowczyk zbudował w Szczecinie solidną drużynę, która w ostatniej kolejce ekstraklasy potrafiła wywieźć trzy punkty z trudnego terenu w Gdańsku. Dla "portowców" będzie to dopiero początek przygody z Pucharem Polski w tym sezonie, w poprzedniej rundzie zespoły ekstraklasy jeszcze nie uczestniczyły. Przed rokiem Pogoń odpadła właśnie w 1/16 finału z późniejszym triumfatorem Zawiszą Bydgoszcz.

Piłkarzom ze Szczecina teraz też nie będzie łatwo zajść dalej, przynajmniej z dwóch powodów. Po pierwsze, Dolcanowi bardzo trudno strzelić gola, a jeśliby tradycyjnie miało się skończyć bezbramkowym remisem, dużym atutem gospodarzy będzie dobrze broniący rzuty karne Rafał Leszczyński. Po drugie, w Dolcanie gra aż czterech zawodników związanych z Pogonią - Tomasz Chałas i Adrian Łuszkiewicz grali tam w przeszłości, Norbert Neumann i Julien Tadrowski wciąż oficjalnie są zawodnikami klubu ze Szczecina, wypożyczonymi do Ząbek. Także trener Marcin Sasal ma coś do udowodnienia działaczom Pogoni, którzy kiedyś nie pozwolili mu dokończyć misji wprowadzenia "portowców" do ekstraklasy.

Duże znaczenie na przebieg meczu będą miały składy, jakie poślą na boisko szkoleniowcy. Zazwyczaj w Pucharze Polski szansę dostają zmiennicy, aby pokazać, że powinni więcej grać także w lidze. Wygra zapewne ten zespół, którego rezerwowi będą bardziej zdeterminowani do poprawienia swojej pozycji w hierarchii zespołu.

Dolcan Ząbki - Pogoń Szczecin / śr. 24.09.2014 godz. 15:00

Przewidywane składy:

Dolcan: Maciej Humerski - Rafał Zembrowski, Piotr Klepczarek, Mateusz Długołęcki - Łukasz Sierpina, Bartosz Osoliński, Adrian Łuszkiewicz, Julien Tadrowski, Tomasz Prejs - Grzegorz Piesio, Tomasz Chałas.

Pogoń: Dawid Kudła - Adam Frączczak, Wojciech Golla, Sebastian Rudol, Ricardo Nunes - Hubert Matynia, Rafał Murawski, Michał Walski, Patryk Małecki - Marcin Robak, Łukasz Zwoliński.

Sędzia: Piotr Idzik (Poznań).

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL