Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Indie: Startuje Hero Indian Super League (wideo)

Maciej Kmita
Maciej Kmita
W niedzielę w Indiach rusza premierowy sezon Hero Indian Super League. Meczem otwarcia HISL będzie pojedynek Atletico Kalkuta z Mombai City, w których występują [tag=5460]Luis Garcia[/tag] i [tag=9445]Fredrik Ljungberg[/tag].

HISL została powołana do życia w 2013 roku, a startujący w niedzielę sezon jest jej premierowym. Między październikiem 2014 a listopadem 2015 roku osiem zespół rozegra między sobą po dwa spotkania, a w listopadzie i grudniu 2015 odbędą się finały, do których awansują cztery najlepsze drużyny sezonu zasadniczego. System rozgrywek oparty jest na sprawdzonej formule znanej z amerykańskiej Major League Soccer.


Co ciekawe, każdy z klubów musi mieć w swoim zespole jedną gwiazdę i oprócz niej musi zatrudnić też siedmiu innych obcokrajowców. W każdej drużynie musi znajdować się też 14 rodzimych graczy, w tym czterech musi wywodzić się z miasta, w którym funkcjonuje klub.

W premierowym sezonie w HISL będą występować między innymi Alessandro Del Piero, Robert Pires, Fredrik Ljungberg, David Trezeguet, Joan Capdevila, David James czy Luis Garcia, a zespoły prowadzić będą choćby Zico czy Marco Materazzi.

Uczestnicy premierowego sezonu Hero Indian Super League:

KlubTrenerGwiazda
Atletico KalkutaAntonio López HabasLuis Garcia
ChennaiyinMarco MaterazziElano
Delhi DynamosHarm van VeldhovenAlessandro del Piero
GoaZicoRobert Pires
Kerala BlastersDavid JamesDavid James
Mombai CityPeter ReidFredrik Ljunberg
NortEast UnitedRicki HerbertJoan Capdevilla
Pune CityFranco ColombiaDavid Trezeguet

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL