WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Prezentacja Jagiellonii Białystok

Tomasz Kozioł
Tomasz Kozioł
We wtorek, tradycyjnie już przed rundą wiosenną, w Kinie Pokój odbyła się prezentacja drużyny Jagiellonii Białystok. W zabawie wzięło udział sześćset osób.

Na początku podziękowano dotychczasowemu prezesowi Aleksandrowi Puchalskiemu za jego wkład w sukcesy drużyny. Podczas kadencji Puchalskiego Jagiellonia awansowała do Orange Ekstraklasy i spisuje się w niej, jak na beniaminka, bardzo dobrze. W poprzednim roku Olo zrezygnował z funkcji sternika w białostockim klubie. Przewodniczący Rady Nadzorczej Wojciech Strzałkowski nie chciał się jednak rozstawać z Puchalskim i zaproponował mu wejście do Rady Nadzorczej Jagiellonii Białystok. Puchalski przyjął tę ofertę.

Strzałkowski poinformował również, że w następnym tygodniu podpisana zostanie umowa na budowę galerii Jagiellonia z deweloperem. Miesięcznie na konto białostockiego klubu miałoby wpływać około 0,5 mln złotych.

Następnie na scenę poproszono Andrzeja Wilczyka ze Stowarzyszenia Sympatyków Jagiellonii Białystok oraz wiceprezesa Jagi Andrzeja Waszczeniuka. Złożono im życzenia z okazji narodzin dzieci oraz wręczono bukiety kwiatów. Wydarzenia poprzedzały liczne konkursy. Dyrektor Sportowy Jagiellonii Jacek Chańko wylosował nagrody dziesięciu kibicom, którzy zapisali się na wyjazd do Łodzi, na mecz z ŁKS, który odbędzie się w najbliższy piątek.

Punktem kulminacyjnym zabawy była prezentacja drużyny oraz sztabu szkoleniowego. Łukasz Nawotczyński otrzymał koszulkę z numerem i nazwiskiem... Radosława Kałużnego, co wywołało śmiech kibiców zgromadzonych na sali. Z nowych zawodników zaprezentowani zostali: Maciej Kudrycki, Tomasz Sokołowski, Bruno Coutinho Martins, Michał Renusz, Kamil Stankiewicz oraz Grzegorz Sandomierski.

W prezentacji drużyny z powodów osobistych nie wzięli udziału Mariusz Marczak oraz Sandomierski.

Zawodnicy, którzy będą reprezentować żółto-czerwone barwy w rundzie wiosennej:

Bramkarze: Jacek Banaszyński, Maciej Kudrycki, Grzegorz Sandomierski.

Obrońcy: Dariusz Łatka, Adrian Napierała, Marek Wasiluk, Radosław Kałużny, Kamil Stankiewicz, Adrian Karankiewicz,

Pomocnicy: Dariusz Jarecki, Michał Renusz, Bruno Coutinho Martins, Bartłomiej Niedziela, Tomasz Sokołowski, Mariusz Dzienis, Mariusz Marczak, Jacek Falkowski, Jacek Markiewicz, Aleksander Kwiek.

Napastnicy: Remigiusz Sobociński, Vuk Sotirović, Marcin Truszkowski.

Komentarze (0):

    PRZEJDŹ NA WP.PL