Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Lech Poznań ma kandydata na następcę Karola Linettego

Szymon Mierzyński
Szymon Mierzyński
Wszystko wskazuje na to, że latem przyszłego roku z Lecha odejdzie Karol Linetty. Klubowi skauci jednak nie próżnują i wytypowali już kandydata na jego następcę.

Na celowniku Kolejorza znalazł się piłkarz Djurgardens IF, Simon Tibbling. W obecnym sezonie (w Szwecji gra się systemem wiosna - jesień) 20-letni pomocnik zaliczył 27 występów w Allsvenskan i zdobył jednego gola.

Jak ustalił portal SportoweFakty.pl, wicemistrz Polski obserwuje tego gracza od dłuższego czasu. Był on zresztą alternatywą dla innego defensywnego pomocnika, który ostatecznie do stolicy Wielkopolski nie trafił - Władimira Gadżewa (Lewski Sofia).


Przeprowadzenie transferu może być jednak bardzo utrudnione, bo Tibblingiem interesują się także inne kluby, w tym dwa angielskie: Sunderland oraz Newcastle United. Obserwowali go ponadto wysłannicy z Holandii i Belgii.

Przypomnijmy, że Karol Linetty miał lukratywne oferty już latem tego roku. Zdecydowany na jego pozyskanie był choćby Tottenham Hotspur. Sam zawodnik uznał jednak, że na taki wyjazd jest jeszcze za wcześnie i postanowił pozostać w stolicy Wielkopolski. Po zakończeniu sezonu 2014/2015 transfer jest już jednak bardzo realny, a wtedy Lech będzie musiał ściągnąć godnego następcę.

Sparingowo: Lech Poznań z kłopotami pokonał III-ligowca

Komentarze (2):

Komentarze (2)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL