Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Adam Nawałka: Jesteśmy zwarci i gotowi

Artur Długosz
Artur Długosz
- Nie mam żadnych znaków zapytania. Wszystko jest przygotowane. Jesteśmy zwarci i gotowi - mówi Adam Nawałka, selekcjoner biało-czerwonych. W meczu ze Szwajcarią szansę dostaną dublerzy.

We wtorek w towarzyskim meczu na Stadionie Wrocławreprezentacja Polski zmierzy się ze Szwajcarią. - Przed nami bardzo ciekawe spotkanie ze względu na poziom przeciwnika, jego sposób gry, wysoką kulturę gry. Są świetnie zorganizowani w defensywie. Myślę, że to doskonała okazja, aby sprawdzić kilku zawodników. Takie mamy założenia. Artur Boruc i Łukasz Fabiański będą grali po połowie. Co do innych pozycji, wstrzymuję się do wtorku. Zawodnicy dowiedzą się o składzie na odprawie przedmeczowej. Z ciekawością czekam na to spotkanie. Wierzę, że będziemy walczyć o zwycięstwo, podtrzymamy dobrą pasję i godnie pożegnamy się z kibicami - mówi Adam Nawałka.


Adam Nawałka w roli selekcjonera biało-czerwonych debiutował właśnie na wrocławskim stadionie. Inauguracja nie była udana, bowiem zakończyła się porażką ze Słowacją. Od tamtego czasu wiele się jednak zmieniło. - Zawsze po meczu moja analiza idzie w kierunku pozytywnych fragmentów spotkania. Również jeżeli chodzi o selekcję. Od samego początku założeniem było sprawdzenie szerszej grupy zawodników i tak robiliśmy. Wyselekcjonowana grupa to piłkarze, którzy prezentują bardzo wysoki poziom. Drużyna cały czas się rozwija, jest progres zarówno w ofensywie, jak i defensywie. Jestem zadowolony jak zespół wygląda na tę chwilę. Doświadczenia z poprzednich meczów wykorzystujemy, aby nie popełniać błędów jeżeli chodzi o grę, myśleć pozytywnie. Tak nastawieni jesteśmy do pracy z reprezentacją - skomentował selekcjoner.

- Życie biegnie w bardzo dużym tempie. Korzystamy z tego. Każdy mecz to bagaż doświadczeń. Wykorzystujemy to w następnym spotkaniu. Koniec jednego meczu jest początkiem przygotowań do kolejnego. Drużyna cały czas się rozwija. Zarówno pod względem taktycznym, jak i atmosfery, wygląda to bardzo obiecująco. Świadczą o tym wyniki spotkań. Myślę, że jesteśmy na dobrej drodze, aby ta drużyna zrobiła bardzo duży postęp. Jednym słowem, jestem optymistą - dodał Adam Nawałka. - Nie mam żadnych znaków zapytania. Wszystko jest przygotowane. Jesteśmy zwarci i gotowi - podkreślił selekcjoner nawiązując do gry zawodników w poszczególnych formacjach.

Adam Nawałka podkreśla także wagę tej potyczki. - Przede wszystkim to spotkanie ma znaczenie szkoleniowe. Stąd decyzje, aby ci zawodnicy, którzy nie mieli okazji wystąpić w podstawowym składzie, otrzymali teraz szansę. Mamy przygotowany plan i będziemy starali się grać zgodnie z postawieniami cały czas pamiętając o tym, że trzeba reagować w trakcie spotkania - wyjaśniał trener drużyny narodowej.

Selekcjoner przyznał także, że będzie się skupiał głównie na postawie swoich podopiecznych, ale też docenił klasę Szwajcarii. - Przede wszystkim patrzymy na siebie. Interesuje nas to, co my będziemy grać, nasze założenia taktyczne. Szwajcarzy będą świetnym przeciwnikiem, aby sprawdzić przydatność naszych zawodników, którzy wcześniej nie grali. Nie chcę ich jednak porównywać do innych ekip. Szwajcarzy prezentują bardzo wysoki poziom i stanowią bardzo dużą siłę - podsumował

Nawałka o meczu ze Szwajcarią: To doskonała okazja, żeby sprawdzić kilku zawodników

Czy reprezentacja Polski wygra ze Szwajcarią?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (3):

Komentarze (3)

PRZEJDŹ NA WP.PL