Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Piast Gliwice czekał na zwycięstwo z Lechem Poznań ponad trzy dekady

Szymon Mierzyński
Szymon Mierzyński
31 lat czekał Piast na zwycięstwo z Lechem. Niedzielny triumf gliwiczan był ich pierwszym w ekstraklasie nad tym rywalem, ale nie pierwszym w ogóle.

Premierowe starcie obu ekip w najwyższej klasie rozgrywkowej miało miejsce późno, bo dopiero w 2008 roku. Wcześniej jednak rywalizowały one w II lidze i Pucharze Polski. Właśnie w tych drugich rozgrywkach - w 1983 roku - Piastunki zanotowały ostatnią do niedzieli wygraną z Kolejorzem. Miała ona miejsce w starciu półfinałowym, które zakończyło się rezultatem 1:0.

Później nastąpiła nieprawdopodobna seria jedenastu spotkań, w których poznaniacy zaliczyli dziesięć zwycięstw i tylko jeden remis.


Impas gliwiczanie przełamali w niedzielę, gdy po zaciętym boju, w którym musieli na początku odrabiać straty, triumfowali 3:2. Teraz bilans bezpośrednich potyczek obu drużyn to czternaście wygranych Lecha, dwa remisy oraz pięć zwycięstw Piasta.

Nie ma chyba przypadku w tym, że pierwszy ekstraklasowy triumf nad Kolejorzem gliwiczanie zanotowali akurat teraz. Powód? Angel Perez Garcia stał się specjalistą od historycznych wyczynów zespołu, który aktualnie prowadzi. To pod jego wodzą Piastunki odniosły najwyższe zwycięstwo w elicie (5:1 z Cracovią w maju), pierwszą wyjazdowy wygraną z Górnikiem Zabrze (2:1 we wrześniu), a także pierwszy triumf nad Legią Warszawa (3:1 w październiku).

Piast przełamal klątwę Lecha! Świetny mecz w Gliwicach!- relacja z meczu Piast Gliwice - Lech Poznań

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL