Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Rozlosowano grupy Pucharu Narodów Afryki 2015, trudne zadanie zespołu Kasperczaka

Konrad Kostorz
Konrad Kostorz
W Malabo, stolicy organizatora Pucharu Narodów Afryki, rozlosowano grupy nadchodzącego turnieju. Już na tym etapie rozgrywek dojdzie do pojedynków Wybrzeża Kości Słoniowej z Kamerunem.

Reprezentacja Mali prowadzona przez Henryka Kasperczaka trafiła do grupy D, w której zmierzy się z Wybrzeżem Kości Słoniowej oraz Kamerunem, czyli silnymi kadrowo uczestnikami ostatniego mundialu i potentatami na skalę Czarnego Lądu. Podopieczni polskiego trenera z pewnością nie będą zatem faworytami do awansu do ćwierćfinału.


Interesująco zapowiada się także rywalizacja w grupie C, w której zagrają między innymi Ghana oraz rewelacyjnie dysponowana podczas mistrzostw świata Algieria. Stawkę uzupełniają zawsze groźne RPA i Senegal. Słabiej obsadzone wydają się być pozostałe grupy, ale turnieje o Puchar Narodów Afryki często dostarczają niespodzianek - w 2012 roku zupełnie nieoczekiwanie po tytuł sięgnęła Zambia.

W imprezie, która odbędzie się w dniach 17 stycznia - 8 lutego, nie wystartują tak silne drużyny narodowe jak Maroko, Egipt, Angola, Togo czy Nigeria. Super Orły, które w 2013 roku wywalczyły trofeum, tym razem nie sprostały już w eliminacjach RPA oraz reprezentacji Konga.

Reprezentacja Kamerunu tradycyjnie jest jednym z faworytów PNAReprezentacja Kamerunu tradycyjnie jest jednym z faworytów PNA
Nie ulega wątpliwości, że na papierze najlepiej prezentują się reprezentacje Ghany i WKS. Czarne Gwiazdy po raz ostatni triumfowały w PNA w 1982 roku, natomiast Nieposkromione Lwy na zwycięstwo czekają od 1992 roku, zatem nie powinno zabraknąć im motywacji.

GRUPA A
Gwinea Równikowa
Burkina Faso
Gabon
Kongo

GRUPA B
Zambia
Tunezja
Republika Zielonego Przylądka
DR Konga

GRUPA C
Ghana
Algieria
RPA
Senegal

GRUPA D
Wybrzeże Kości Słoniowej
Mali
Kamerun
Gwinea

Która reprezentacja wygra Puchar Narodów Afryki?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (3):

Komentarze (3)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL