Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Berti Vogts: Euro 2016? Nie widzę reprezentacji, która mogłaby pokonać Niemców

Konrad Kostorz
Konrad Kostorz
Chociaż reprezentacja Niemiec w październiku uległa Polsce, Berti Vogts nazywa ją "nie do pokonania". Zdaniem byłego selekcjonera, ekipa Joachima Loewa to wyraźny faworyt Euro 2016.

Od czasu mundialu reprezentacja Niemiec spisuje się znacznie poniżej oczekiwań. Przegrała z Argentyną i Polską, tylko zremisowała u siebie z Irlandią, by w listopadzie w słabym stylu pokonać Gibraltar oraz Hiszpanię. Powyższe występy kadry Joachima Loewa nie przeszkadzają Bertiemu Vogtsowi wyrażać bardzo optymistycznych opinii na temat przyszłości DFB-Team.


- Media wieszczą czarny scenariusz, wedle którego w ogóle nie awansujemy do finałów Euro 2016. Tymczasem ja nie widzę w Europie reprezentacji, która mogłaby pokonać Niemców. Jesteśmy nie do pobicia i nie ma powodu do jakichkolwiek obaw. Bez trudu się zakwalifikujemy i rozegramy wspaniały turniej - mówi trener, który w 1996 roku doprowadził naszych zachodnich sąsiadów do tytułu.

Według Vogtsa, Loewowi uda się przeprowadzić zmianę pokoleniową bez uszczerbku dla wyników. - Na bokach obrony, na środku defensywy, jak również wśród defensywnych pomocników mamy wiele talentów i możemy z optymizmem spoglądać w przyszłość. Nigdy wcześniej niemiecka drużyna nie miała tak dużego potencjału - przekonuje selekcjoner reprezentacji w latach 1990-1998.

Przypomnijmy, że Niemcy z 7 punktami na koncie zajmują drugą pozycję w tabeli grupy D eliminacji, ustępując Polsce (10 "oczek") i tylko lepszym bilansem bezpośrednich meczów wyprzedzają Szkocję oraz Irlandię. W marcu mistrzów świata czeka wyjazdowy pojedynek z Gruzją.

Joachim Loew ostrzega rywali: Zaczynamy wprowadzać mistrzowski plan 2015/2016

Czy reprezentacja Niemiec wywalczy awans do Euro 2016 z pierwszego miejsca w grupie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (2):

Komentarze (2)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL