Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Mateusz Żytko: Nie wierzę w przesądy, bo to przynosi pecha

Maciej Kmita
Maciej Kmita
[tag=7181]Mateusz Żytko[/tag] został autorem pierwszej - samobójczej - bramki na ziemiach polskich w 2015 roku. Obrońca Cracovii wpisał się na listę strzelców podczas tradycyjnego Treningu Noworocznego Cracovii.

W 6. minucie meczu Cracovia I - Cracovia II (4:3) Żytko posłał piłkę do swojej bramki. Po centrze z prawej strony w futbolówkę nie trafił Krzysztof Szewczyk, ta odbiła się od "Żyta" i wpadła do siatki Pasów. To pierwsze pierwsze samobójcze trafienie w Treningu Noworocznym od 1988 roku.


- Jest taki przesąd, żeby lepiej nie strzelać jako pierwszy, więc postanowiłem ściągnąć presję z kolegów... Muszę podziękować Krzysiowi Szewczykowi, bo gdyby nie skiksował, to pewnie bym tej bramki nie zdobył - uśmiecha się Żytko.

Gracz Cracovii nie przywiązuje wagi to pechowego noworocznego trafienia: - Nie wierzę w przesądy, bo to pecha przenosi. Ciężko mówić o tym, że to zła wróżba. To zabawa: bawią się kibice, my się bawimy. To takie przedłużenie Sylwestra. Część z nas spędzała go tutaj na stadionie, więc daleko nie mieliśmy. Jak się bawiłem? Szampańsko.

Mateusz Żytko strzelcem pierwszego gola w 2015 roku! Budziński ustrzelił hat-trick... w gumiakach

Komentarze (1):

Komentarze (1)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL