Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Krystian Bielik i Karol Linetty w gronie największych talentów Europy Wschodniej

Konrad Kostorz
Konrad Kostorz
Polscy nastolatkowie, jak również Ondrej Duda z Legii Warszawa, znaleźli się w gronie największych talentów Europy Wschodniej. Zestawienie sporządził portal sport360.com.

Dziennikarze popularnego serwisu szukali zawodników, którzy mogą już wkrótce stać się tak znani jak Martin Skrtel, Robert Lewandowski, Marek Hamsik, Luka Modrić, Ivan Rakitić i Mario Mandzukić, a przynajmniej mają nie mniejszy talent niż wyżej wymienione gwiazdy.

Urodzony w 1998 roku Krystian Bielik jest najmłodszym z wyróżnionych zawodników. Wskazano, że pomimo braku doświadczenia zaimponował dojrzałością w dotychczas rozegranych spotkaniach Legii Warszawa, przydając się zarówno w destrukcji, jak i w ofensywie. Zasugerowano, iż umiejętności i potencjał Bielika czynią go zawodnikiem, który może poradzić sobie w Premier League, jeśli trafi do Arsenalu Londyn.


Karol Linetty z Lecha Poznań został wyróżniony za "wrodzone czucie gry i znakomite dyktowanie tempa". "Jest na dobrej drodze, by trafić do silnego europejskiego zespołu. Dostrzegł do Manchester United, ale w świetle ostatnich wzmocnień Louisa van Gaala trudno byłoby mu się przebić na Old Trafford. Teraz to Tottenham obserwuje z uwagą jego poczynania" - wskazano, komplementując niespełna 20-letniego pomocnika Kolejorza.

W najlepszej "10" znalazł się również Ondrej Duda, który świetnie radzi sobie w meczach Legii. "Dał się poznać w Polsce jako niezwykle uzdolniony playmaker, który potrafi czytać grę jak weteran. Jego występy w ostatnich miesiącach wzbudziły zainteresowanie Napoli i kilku klubów z Premier League, które nie tracą go z pola widzenia. W listopadzie zaliczył debiut w reprezentacji Słowacji, zastępując Marka Hamsika. Być może była to symboliczna zmiana - sygnał, że nadchodzi czas młodego zawodnika" - uzasadniono nominację dla Dudy.

Karola Linettego z Lecha spotkało duże wyróżnienieKarola Linettego z Lecha spotkało duże wyróżnienie
Oprócz Polaków i Dudy wyróżniono: Serbów Lukę Jovicia z Crveny Zvezdy i Andrija Zivkovicia z Partizana Belgrad, Bułgara Bożydara Krajewa z Lewskiego Sofia, Chorwatów Marko Pjacę z Dinama Zagrzeb i Marko Roga z RNK Split oraz Słoweńców Petara Stojanovicia i Lukę Zahovicia z NK Maribor.

Krystiana Bielika kariera jak ze snu - w pół roku od niechcianego w Lechu do Premier League

Komentarze (6):

Wszystkie komentarze (6)

Komentarze (6)

PRZEJDŹ NA WP.PL