Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Kibice Zawiszy Bydgoszcz będą kontynuowali swój protest

Adrian Dudkiewicz
Adrian Dudkiewicz
Od ponad roku w Bydgoszczy trwa konflikt pomiędzy kibicami Zawiszy i właścicielem spółki Radosławem Osuchem. We wtorek ci pierwsi zapowiedzieli kontynuację swojego protestu.

W Bydgoszczy już od ponad dwunastu miesięcy trwa pat związany z sytuacją wokół klubu. Doszło do niego po zamieszkach z udziałem kibiców Zawiszy podczas meczu z Widzewem Łódź w 2013 roku. Fani oskarżyli potem właściciela spółki Radosławem Osuchem o współpracę z policją, zamknięcie bram stadionu, zagubienie taśm z monitoringu oraz chęć zmiany historycznego loga z białego tła na żółty, co stało się ostatecznie w lipcu 2014 roku.


Przez większość czasu swoich mediacji próbowali też przedstawiciele Ekstraklasy SA. Wynajęto nawet specjalnego mediatora, który miał pogodzić obie strony konfliktu. - Specjalny mediator spotkał się z obiema stronami konfliktu już jakiś czas temu. Nawet on stwierdził jednak, że w Bydgoszczy spór zaszedł zbyt daleko, aby mógł być on rozwiązany jakimś podpisanym porozumieniem - mówił we wrześniu na sesji rady miasta prezydent Rafał Bruski.

We wtorek kibice Zawiszy na swojej stronie internetowej napisali, że swój protest będą nadal kontynuować w 2015 roku. "Cały okres protestu umocnił nas w wierze, że był on jedynym słusznym posunięciem z naszej strony. Klub zarządzany przez znanego już wszystkim Pinokia z każdym dniem popada w coraz większą ruinę i staje się pośmiewiskiem całej piłkarskiej Polski. Puste trybuny na meczach wkładów świadczą o tym, że całe bydgoskie środowisko piłkarskie przyłączyło się do protestu i nie zgadza się na dalsze niszczenie marki Zawiszy, klubu uratowanego przez kibiców.

Kontynuacja protestu jest nieunikniona, ponieważ na ten moment klub ze zmienionym herbem pod rządami oszusta, niszczy ideały, które budowane były przez wiele lat pod patronatem wielkiego rycerza Zawiszy Czarnego. Wszyscy, którzy nie przychodzą na nasz stadion, pokazują, że nasz klub mają w sercu i swoją nieobecnością wyrażają dezaprobatę wobec jego dalszego niszczenia" - czytamy w końcówce oświadczenia.

Komentarze (19):

 • Antyosuch Zgłoś
  Napisz do Drzyzgi.
  • tomekBYDGOSZCZ Zgłoś
   Wszyscy wiemy, że SF są bardzo tendencyjne, cenzurują wpisy zgodne z rzeczywistością i pozostawiają bzdury wpisywane przez kiboli. Sam się o tym przekonałem i trochę przypomniały mi
   Czytaj całość
   się czasy komuny kiedy też nie można było prawdy głośno mówić. Ale pisanie takich bzdur, że kibice Zawiszy kontynuują jakiś protest to stanowcze przegięcie! Kibole i terroryści stadionowi to tak ale oni z kibicami nie maja nic wspólnego droga redakcjo!
   • Stoper 2 Zgłoś
    Wszyscy mu uwierzyli i kibole na wyspie śpiewali Radziu Radziu co nie śpiewałeś ???
    Wszystkie komentarze (19)

    Komentarze (19)

    ×
     Wszystkie komentarze (19)
     PRZEJDŹ NA WP.PL