Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Podstawowy obrońca Ajaksu Amsterdam może nie zagrać z Legią Warszawa

Maciej Kmita
Maciej Kmita
Wiele wskazuje na to, że do meczów 1/16 finału Ligi Europejskiej z Legią Warszawa Ajax Amsterdam przystąpi bez swojego podstawowego obrońcy - Joela Veltmana.

23-letni stoper mistrzów Holandii w sobotnim sparingu z Schalke 04 Gelsenkirchen (2:0) doznał bowiem kontuzji mięśniowej, która według De Telegraaf wyeliminuje go z gry na kilka tygodni, podczas gdy Ajax zmierzy się z Legią już 19 i 26 lutego.


W bieżącym sezonie Veltman zagrał w 23 z 29 spotkań Ajaksu, a opuścił tylko mecze w pierwszej części rundy, gdy otrzymał dłuższy urlop po udziale w mundialu, na którym zdobył z Oranje brązowy medal. Siedmiokrotny reprezentant Holandii za każdym razem znajdował się w wyjściowym składzie ekipy Franka de Boera.

W porównaniu z kadrą z rundy jesiennej, w Amsterdamie nie ma już innego obrońcy - Stefano Denswila, który przeniósł się do Club Brugge, a wciąż nieznana jest przyszłość Niklasa Moisandera, którego kontrakt z Ajaksem wygasa z końcem czerwca i prawdopodobnie opuści mistrzów Holandii już w styczniowym oknie transferowym.

Tak Arkadiusz Milik rozpoczął 2015 rok (wideo)

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL