WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Oficjalnie: Herold Goulon w Omonii Nikozja

Maciej Kmita
Maciej Kmita
[tag=37637]Herold Goulon[/tag], który w minionym tygodniu rozstał się z Zawiszą Bydgoszcz, został w poniedziałek nowym zawodnikiem cypryjskiej Omonii Nikozja.

27-letni Francuz był zawodnikiem Zawiszy od lipca 2013 roku. W rundzie jesiennej minionego sezonu był jednym z odkryć T-Mobile Ekstraklasy, ale wiosną na boisku się już nie pojawił ze względu na uraz pleców.


Przez kontuzję nie mógł pomóc Zawiszy w historycznym starcie w rozgrywkach UEFA, a do gry wrócił dopiero w październiku i jesienią zaliczył osiem występów. Jego bilans w T-ME to 24 mecze i dwie bramki.

Rosły pomocnik jest wychowankiem jednej z najlepszych akademii na świecie - Clairefontaine. Był związany też z Olympique Lyon, Middlesborugh FC, Le Mans, Blackburn Rovers i Doncaster Rovers. Na rzecz występów w Omonii odrzucił ofertę Korony Kielce, do której chciał go ściągnąć Ryszard Tarasiewicz, czyli szkoleniowiec stojący za jego pojawieniem się w Bydgoszczy.

Omonia to 5. zespół minionego sezonu cypryjskiej ekstraklasy, a w bieżących rozgrywkach zajmuje 3. lokatę. Goulon związał się z nią półtorarocznym kontraktem. Na Cyprze wylądowało też dwóch innych zawodników, którzy jesienią grali w Zawiszy: Bernardo Vasconcelos (Doxa Katokopias) i Anestis Argyriou (Ethnikos Achnas).

Odejście Herolda Goulona to osłabienie Zawiszy Bydgoszcz?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

    PRZEJDŹ NA WP.PL