Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Piotr Ćwielong ma przyszłość w VfL Bochum? Nowe rozdanie szansą dla Polaka

Konrad Kostorz
Konrad Kostorz
Polski skrzydłowy, który w ostatnich miesiącach 2014 roku grał tylko w rezerwach, bierze udział w meczach kontrolnych niemieckiego II-ligowca przed drugą częścią sezonu

W sezonie 2013/2014 Piotr Ćwielong był ważnym ogniwem II-ligowca i wystąpił aż w 30 pojedynkach. Chociaż działacze nie dokonali istotnych wzmocnień kadrowych, w bieżących rozgrywkach rozegrał w 2. Bundeslidze zaledwie 47 minut.


Polak od początku sezonu nie cieszył się zaufaniem trenera Petera Neururera, a od 9. kolejki zaczęło dla niego brakować miejsca w meczowej "18". Aby nie wypaść z rytmu, został odesłany do IV-ligowych rezerw (3 występy i 3 gole), natomiast począwszy od listopada leczył kontuzję.

W grudniu doszło do zmiany na stanowisku trenera zespołu z Zagłębia Ruhry - od 2015 roku VfL prowadzi Gertjan Verbeek. Nowe rozdanie okazało się szansą dla Ćwielonga, który po powrocie do zdrowia wystąpił już w trzech meczach kontrolnych Bochum. Za każdym razem wchodził na murawę z ławki rezerwowych, ale mimo to może wierzyć, że wróci do gry w 2. Bundeslidze.

Były zawodnik Wisły Kraków i Śląska Wrocław ma czas do 7 lutego, by przekonać do siebie holenderskiego trenera. Wówczas Bochum wznowi rozgrywki ligowe i zmierzy się z Unionem Berlin. Obecnie drużyna Ćwielonga zajmuje 11. pozycję w tabeli i bliżej jej do strefy spadkowej niż miejsc gwarantujących awans.

Oficjalnie: Waldemar Sobota zagra w FC St. Pauli

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL