WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Flota Świnoujście rusza w tournee po Europie

Sebastian Szczytkowski
Sebastian Szczytkowski
Wyspiarze opuszczają Świnoujście, by zmierzyć się między innymi z Szachtarem Donieck oraz Dinamem Zagrzeb. Trener Tudor Florin-Laurentiu zabiera ze sobą 19 zawodników.

Flota Świnoujście zakończyła pierwszy etap przygotowań. Tudor Florin-Laurentiu oraz Ivan Valentin prowadzili treningi na własnych obiektach i obserwowali podopiecznych w sparingach. Wytypowali już wstępną kadrę na rundę wiosenną, choć oczekują jeszcze na kilku testowanych. Z zespołu, który prowadził Tomasz Kafarski pozostało dziewięciu, a nie jak wstępnie zapowiadano sześciu graczy z pola.


We wtorek drużyna wyjedzie do Berlina, gdzie zostanie do piątku. Korzysta z zaproszenia inwestora, który wziął na swoje barki finansowanie I-ligowca. Nie wróci już do Świnoujścia, a od razu wyleci na zgrupowanie do Murcii. W Hiszpanii będzie trenować na naturalnych boiskach i rozegra minimum cztery sparingi. Flota będzie przygotowywać się tak daleko od Polski pierwszy raz w historii.

- Poznałem w Świnoujściu piłkarzy-profesjonalistów o wysokich umiejętnościach. Drużyna jest zdyscyplinowana i chcę, by taka pozostała do końca mojego pobytu - powiedział Tudor Florin-Laurentiu. - Zaczynamy grać mecze sparingowe i niebawem będę wiedzieć więcej o zespole. W Hiszpanii zmierzymy się z naprawdę mocnymi rywalami. To będzie sprawdzian możliwości Floty Świnoujście przed ligą.

Słowa szkoleniowca potwierdziły się. Na liście sparingpartnerów znalazł się 9-krotny mistrz Ukrainy i zdobywca Pucharu UEFA z 2009 roku Szachtar Donieck. Dwa zwycięstwa w tych rozgrywkach ma na koncie następny rywal - Dinamo Zagrzeb. Stołeczna drużyna sięgnęła 16 razy po mistrzostwo Chorwacji. Flota Świnoujście ma zagrać także z norweskim Lillestrom SK oraz szwedzkim Hammarby IF, które to kluby także mają na koncie krajowe czempionaty.

Kontrakty z I-ligowcem podpisali już obrońcy Dawid Kubowicz, Tomas Petrasek oraz Tomasz Margol. Na wypożyczenie do Świnoujścia trafił Przemysław Lech z Wisły Kraków.

Kadra na zgrupowanie:

Bramkarze: Marcin Skrzeszewski, Łukasz Sapela, Alexandru Oprea.

Obrońcy: Michał Stasiak, Łukasz Sołowiej, Marek Opałacz, Mateusz Marynowski, Tomasz Margol, Dawid Kubowicz, Tomas Petrasek, Andrei Voineag.

Pomocnicy: Marek Niewiada, Paweł Lisowski, Daniel Brud, Dawid Kort, Przemysław Lech, Marius Tomozei.

Napastnik: Charles Nwaogu, Marius Batfoi.

Tudor Florin-Laurentiu: Kafarski zrobił dobrą robotę, ale mnie czeka trudniejsza

Komentarze (0):

    PRZEJDŹ NA WP.PL