Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Serie A: Philippe Mexes zawieszony na cztery kolejki za duszenie rywala

Konrad Kostorz
Konrad Kostorz
Philippe Mexes z AC Milan nie uniknął dłuższego niż standardowe zawieszenie za czerwoną kartkę, którą otrzymał w sobotnim spotkaniu ligowym przeciwko Lazio Rzym.

O skandalicznym zachowaniu Philippe'a Mexesa w spotkaniu rozegranym na Stadio Olimpico informowały media w całej Europie. Francuz w końcówce meczu dwukrotnie - najpierw dłonią, a następnie całą ręką - dusił Stefano Mauriego z Lazio Rzym.


Arbiter bez wahania pokazał zawodnikowi czerwoną kartkę, a winowajca jeszcze tego samego dnia przeprosił przeciwnika, kibiców Milanu oraz kolegów z zespołu. Działacze Rossonerich napiętnowali zawodnika, nie włączając go do kadry meczowej na spotkanie ćwierćfinałowe Coppa Italia z Lazio.

We wtorek władze Serie A podjęły decyzję o zawieszeniu Mexesa na cztery kolejki. To poważna sankcja, jednak biorąc pod uwagę, że zachowanie gracza Milanu nie miało nic wspólnego ze sportem i wzbudziło powszechną dezaprobatę, nie jest to kara rażąco surowa.

Mexesa zabraknie w pojedynkach ligowych z FC Parmą (1 lutego), Juventusem Turyn (7 lutego), Empoli FC (15 lutego) i AC Ceseną (22 lutego). Trener Filippo Inzaghi może zastąpić go w wyjściowej "11", wystawiając Adila Ramiego, Cristiana Zapatę, Cristiana Zaccardo bądź Salvatore Bocchettiego, który przenosi się do Milanu ze Spartaka Moskwa.

AC Milan skreśla Philippe'a Mexesa, poważna kontuzja Stephana El Shaarawy'ego

Komentarze (2):

Komentarze (2)

PRZEJDŹ NA WP.PL