Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Odegaard zgłoszony do Ligi Mistrzów, zostanie najmłodszym graczem w historii?

Igor Kubiak
Igor Kubiak
Dziennik Marca poinformował, że Real Madryt zarejestruje do rozgrywek Ligi Mistrzów Martina Odegaarda. Tym samym Norweg może zostać najmłodszym piłkarzem w historii rozgrywek.

Uczestnicy pucharowej fazy Ligi Mistrzów wkrótce mają potwierdzić kadry na Ligę Mistrzów. Rejestracja zawodników odbywa się na 25-sobowej liście A i nieograniczonej liście B. Martin Odegaard w tym drugim zestawieniu nie mógł się znaleźć, ponieważ dotyczy ona tylko piłkarzy, którzy są w klubie od minimum 2 lat. Z tego względu Norweg będzie na głównej liście i najprawdopodobniej otrzyma numer 21.


Każdy z klubów ma możliwość po rundzie grupowej dokonać trzech zmian na liście A. Oprócz Odegaarda powinien dostać się na nią drugi zimowy nabytek - Lucas Silva.

Jeśli Norweg dostanie szansę od trenera Realu Madryt, Carlo Ancelottiego i zadebiutuje w Lidze Mistrzów w jednym z dwóch meczów przeciwko Schalke 04, zostanie najmłodszym graczem w historii rozgrywek. Obecnie tytuł ten należy do Celestine Babayaro, który wystąpił w meczu Steaua - Anderlecht w 1994 roku w wieku 16 lat i 87 dni.

Pierwszy mecz pomiędzy Schalke i Realem Madryt zostanie rozegrany 18 lutego, kiedy Odegaard będzie mieć 16 lat i 63 dni. Na ewentualny rekord mógłby się załapać również w rewanżowym spotkaniu (10 marca).

Komentarze (1):

 • kawasaki14 Zgłoś
  Jeśli zdarzyłoby się, ze w rewanżu z Schalke na Santiago, już po pierwszej połowie losy dwumeczu będą rozstrzygnięte, co jest dosyć prawdopodobne, to zapewne dostanie szansę
  Czytaj całość
  pokazania się w końcówce meczu. W innych meczach już raczej nie, gdyż rywale będą bardziej wymagający.

  Komentarze (1)

  ×
  PRZEJDŹ NA WP.PL