Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Oficjalnie: Mateusz Mączyński i Bartosz Rutkowski na dłużej w GKS-ie Tychy

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Włodarze GKS-u Tychy poinformowali o przedłużeniu kontraktów z dwoma zawodnikami. Do czerwca 2017 roku piłkarzami śląskiego klubu będą Mateusz Mączyński i Bartosz Rutkowski.

Mateusz Mączyński do GKS-u Tychy trafił przed rundą wiosenną sezonu 2011/2012. Wówczas wraz z tyskim zespołem wywalczył awans do I ligi i jest podstawowym zawodnikiem tej drużyny. Od sezonu 2012/2013 w barwach GKS-u rozegrał 74 mecze ligowe, w których zdobył 3 bramki. Jego dobra forma zaowocowała powołaniami do reprezentacji Polski U-20.


Kontrakt z Mączyńskim został przedłużony o 2,5 roku i będzie obowiązywał do 30 czerwca 2017 roku. - Mateusz jest piłkarzem z dużym potencjałem i charakterem. Uważam, że może się jeszcze bardzo rozwinąć i możemy mieć z niego spory pożytek. Tym bardziej, że lewych obrońców w Polsce jest jak na lekarstwo. Sztab szkoleniowy bardzo na niego liczy. Nowy kontrakt daje mu również pewną stabilizację - przyznał dyrektor sportowy GKS-u, Marcin Adamski, na łamach oficjalnej strony klubu.

Drugim zawodnikiem, który przedłużył kontrakt do końca kwietnia 2017 roku, jest Bartosz Rutkowski. Do tyskiego klubu trafił on przed startem sezonu 2013/2014. 19-latek jest jednym z najbardziej utalentowanych młodych piłkarzy GKS-u Tychy. Jest on absolwentem akademii tyskiego klubu. Do tej pory w barwach pierwszego zespołu rozegrał trzy spotkania.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL