Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Radosław Osuch może przejąć stadion Zawiszy Bydgoszcz

Adrian Dudkiewicz
Adrian Dudkiewicz
Prezydent Rafał Bruski chce umożliwić Radosławowi Osuchowi przejęcie bydgoskiego stadionu, którym przez ostatnie lata opiekowali się działacze CWZS Zawisza.

Już kilkanaście tygodni temu pisaliśmy o tym, że dni działalności CWZS są policzone, a miasto w zamian do życia chce powołać MOSiR. Czarę goryczy przelał incydent z wniesieniem trumien na bydgoski obiekt. Kibice Zawiszy w połowie stycznia zostawili na klubowych obiektach kilkanaście drewnianych trumien, w tym jedną dedykowaną właścicielowi klubu Radosławowi Osuchowi. Na dodatek przy całym zdarzeniu, z racji na prowadzone prace modernizacyjne wyłączono monitoring.


Miasto i właściciel piłkarskiej spółki powiedzieli dosyć i kilka dni temu prezydent Rafał Bruski wysłał pismo do CWZS, w którym domaga się zajęcia stanowiska przez działaczy związku. - Miasto rozważa zmianę formuły administrowania obiektem w części dot. piłki nożnej tylko i wyłącznie z powodu ostatnich wydarzeń oraz z powodu konieczności zadbania o bezpieczeństwo wszystkich użytkowników obiektu. Na dziś są wątpliwości czy CWZS jest w stanie takie bezpieczeństwo zapewnić - poinformował w piątek media rzecznik prezydenta Piotr Kurek.

Rozwiązanie CWZS oznacza, że władze spółki będą musiały same zatroszczyć się o obiekt, którym dotychczas opiekowali się działacze CWZS. - Prezydent oczekuje na odpowiedź ze strony CWZS Zawisza i ona będzie ewentualnie wyznacznikiem do dalszych działań. Podkreślamy - tylko i wyłącznie bezpieczeństwo stoi za tą ideą. Nie chcemy więcej trumien na sportowym stadionie - dodał Kurek. Dotychczasowy prezes CWZS Waldemar Keister w piątek po zebraniu zarządu CWZS podał się do dymisji. 

Należy przypomnieć, że z obiektów CWZS nie korzystają tylko piłkarze Zawiszy. Poza zespołem T-Mobile Ekstraklasy na miejscowych boiskach ćwiczą również juniorzy i trampkarze Stowarzyszenia Piłkarskiego Zawisza i klub BKS Bydgoszcz. Natomiast na głównym stadionie odbywają się również zawody lekkoatletyczne rangi krajowej i światowej. Piłkarska spółka ma też przejąć parking znajdujący się przy obiekcie.

Komentarze (12):

 • RycerzKtoryMowiNi Zgłoś
  Patologia zaczyna bic piane z pyskow in ..3,2,1(ide po popcorn)
  • Resovia Rzeszów Zgłoś
   Kiedy ten kretyn zrozumie,że musi zostawić bawienie się w piłkę nożną. Dzięki temu świetnemu prezesowi na Zawiszę chodzi 3 razy mniej niż w 1 lidze,z biletów praktycznie nic nie
   Czytaj całość
   zarabia, dając tak tanie bilety,których i tak mało kto chce,o poziomie sportowym Zawiszy nie wspominając. Podsumowując-aktualnie niszczy football w Bydgoszczy....
   • ForestKriS Zgłoś
    Dostanie stadion, wygoni dzieciaków zbSP i Bks....zapewne żadnych zawodów lekkoatletycznych też nie uraczymy już w Bydgoszczu bo Pinokio ceny zrobi zaporowe. Ciekaw jestem ile Bruski da mu
    Czytaj całość
    kasy miejskiej na utrzymanie obiektu, bo teraz Gruby nie płacił ani grosza....kolesiostwo na całego. Obawiam się jeszcze jednego, że Pinokio(na złość kibolom) jak dostanie stadion na własność, Zawisza spadnie i on pozbędzie się udziałów klubu, to nowe władze klubowe dostaną tak zaporową ceną na wynajem obiektu Zawisza,że piłki nożnaj w Bygdoszczy już nie będzie przez długieeee lata.
    Wszystkie komentarze (12)

    Komentarze (12)

    ×
     Wszystkie komentarze (12)
     PRZEJDŹ NA WP.PL