Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Primera Division: Levante przerwało fatalną serię, Villarreal u siebie nie zawodzi

Konrad Kostorz
Drużyna Lucasa Alcaraza wygrała pierwszy raz od 10. kolejki i opuściła ostatnie miejsce w tabeli. Kolejny raz punkty stracił prowadzony przez Davida Moyesa Real Sociedad.

23 listopada Levante pokonało w derbowym pojedynku Valencię (2:1), a następnie nie wygrało żadnego z dziewięciu spotkań ligowych i zsunęło się na samo dno tabeli Primera Division. Żaby przełamały się w świetnym stylu, a hat-trickiem popisał się napastnik David Barral.

Wynik na 4:1 dla gospodarzy ustalił Kalu Uche, który w styczniu powrócił do Hiszpanii po 2,5-letniej przerwie. Nigeryjczyk znany z polskich boisk wpisał się na listę strzelców już w swoim drugim występie w Levante.

Niespodzianki nie było na El Madrigal, gdzie Villarreal poradził sobie z Granadą. Żółte Łodzie Podwodne na własnym terenie grają jak z nut - wliczając także mecze pucharowe, wygrały już na oczach swoich kibiców dziewiąty raz z rzędu! W tabeli zespół Marcelino zrównał się punktami z Valencią.

Real Sociedad pod wodzą Davida Moyesa nie zachwyca. Baskowie grają w kratkę, a w sobotni wieczór wypuścili z rąk zwycięstwo nad Celtą. Na gola Imanola Agirretxe odpowiedział w końcówce Nolito i drużyna z Vigo pozostała w tabeli nad swoim rywalem.

Villarreal CF - Granada CF2:0 (1:0)
1:0 - Musacchio 30'
2:0 - Moreno 90+2'

Levante UD - Malaga CF4:1 (2:1)
0:1 - Juanmi 24'
1:1 - Barral 26'
2:1 - Barral (k.) 37'
3:1 - Barral (k.) 62'