Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Angel Perez Garcia: Trzeba się skupiać głównie na sobie

Michał Piegza
Michał Piegza
Trener Piasta Gliwice po raz pierwszy podczas swojej pracy w Polsce zasiądzie na ławce trenerskiej przy Cichej. - Ruch mamy bardzo dobrze rozpracowany - przekonuje Hiszpan.

Od derbowego starcia z Ruchem Chorzów  Piast Gliwice  rozpocznie rundę wiosenną. Przypomnijmy, że w pierwszej części sezonu gracze z ulicy Okrzei wygrali już w Zabrzu i Bielsku-Białej. Do tego przy Cichej gliwiczanie w ostatnich dwóch meczach dwa razy zwyciężali. Trudno jednak wskazać faworyta sobotniego pojedynku. - Znam bardzo dobrze historię Ruchu. Ten zespół jest znacznie bardziej utytułowany od nas. Nie zmienia to faktu, że do Chorzowa jedziemy powalczyć o zwycięstwo - zapewnia trener Piasta Angel Perez Garcia .


Hiszpan zdaje sobie sprawę z faktu, jak ważne jest to spotkanie dla obu drużyn. - Mamy bardzo dobre relacje z Ruchem i dla obu drużyn to spotkanie jest czymś wyjątkowym, innym niż pozostałe gry. Myślę, że w takim spotkaniu kibice staną na wysokości zadania i na trybunach będzie świetna atmosfera - dodaje.

Szkoleniowiec Piasta w kilku meczach sparingowych podczas zgrupowania podglądał Ruch. Gliwiczanie wiedzą jednak, czego spodziewać się po Niebieskich. - Nie jest trudno przewidzieć, jak zagrają gospodarze. Mamy ich bardzo dobrze rozpracowanych. Nie da się łatwo zmienić systemu gry – przekonuje Perez. - Powtarzam moim podopiecznym, że najważniejsze jest to nie jak zagra rywal, ale jak oni zagrają. Trzeba się skupiać głównie na sobie - kończy opiekun Piasta Gliwice.

Co z meczem Ruch Chorzów - Piast Gliwice?

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL