Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Czołowy gracz Barcy przedłuży kontrakt! Z klubem zwiąże się do 2019 roku

Igor Kubiak
Igor Kubiak
Podstawowy defensywny pomocnik FC Barcelony, który w barwach klubu rozegrał ponad 300 spotkań, przedłuży kontrakt do 2019 roku.

Oficjalna strona FC Barcelony poinformowała, że w piątek Sergio Busquets złoży parafkę na nowym kontrakcie z klubem. Środkowy pomocnik trafił do jednej z młodzieżowych ekip Dumy Katalonii w 2005 roku, a już 3 lata później zadebiutował w meczu pierwszego zespołu. Od tego czasu zagrał w 312 oficjalnych spotkaniach, w których zdobył 12 goli. Przez 7 sezonów sięgnął z zespołem po 16 trofeów. Obecnie jest czwartym kapitanem drużyny.

Poprzednia umowa Busquetsa obowiązywała do 2018 roku i zostanie przedłużona o jeden sezon. Dodatkowo w nowym kontrakcie wystąpi możliwość jego prolongaty o kolejne 12 miesięcy.

Według hiszpańskich mediów, Busquets dostanie solidną podwyżkę i ma otrzymywać pensję na poziomie Andresa Iniesty i Xaviego. Przed całą trójką tym samym znajdą się tylko Lionel Messi, Neymar oraz Luis Suarez. Ponadto klauzula wykupu środkowego pomocnika ma wynieść 175 mln euro.

W ostatnim czasie pojawiła się informacja, jakoby w styczniu FC Barcelona odrzuciła ofertę za Busquetsa od PSG. Paryżanie mieli zaproponować za pomocnika ok. 80 mln euro.

Komentarze (3):

Komentarze (3)

PRZEJDŹ NA WP.PL