Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Emocje, gol "stadiony świata" i podział punktów - relacja z meczu Nadwiślan Góra - Energetyk ROW Rybnik

Beata Fojcik
Beata Fojcik
Mnóstwo bramek i zwrotów akcji przyniósł mecz w Górze. Tamtejszy Nadwiślan w osłabieniu postawił się mocnemu rywalowi z Rybnika, któremu wygrana uciekła w końcówce szalonego spotkania.

Już w 5. minucie gry goście wyszli na prowadzenie, gdy bardzo dobrze przed "szesnastką" zachował się 18-letni Sebastian Musiolik, nie dając szans Mateuszowi Taudulowi na skuteczną interwencję. Wcześniej to jednak miejscowi umieścili piłkę w siatce, ale arbiter meczu dopatrzył się spalonego. Chwilę później wyrównania szukał Ogrocki, lecz przegrał pojedynek z Kajzerem.


Bramkarz zielono-czarnych skapitulował w 25. minucie starcia, a z przepięknego gola w samo "okienko" cieszył się Tomasz Matysek. Jeszcze w pierwszej połowie 26-letni pomocnik mógł dopisać na swoje konto asystę, ale fantastyczną interwencję po uderzeniu Tomasza Boczka zanotował Daniel Kajzer. Bramka do szatni jednak padła, a jej zdobywcą został... Boczek.

Stan meczu wyrównał się tuż po przerwie, kiedy na piątym metrze znalazł się osamotniony Szymon Sobczak i skierował piłkę do bramki. W 64. minucie boisko z czerwoną kartką opuścił Wojciech Jurek, który sprokurował rzut karny. "Jedenastkę" pewnie wykonał Mariusz Muszalik i wydawało się, że ROW znowu zasiądzie w fotelu lidera. Tak się nie stało, bo decydujące trafienie należało do Damiana Furczyka. Pomocnik Nadwiślana wszedł na murawę w 58. minucie gry, a w końcowej fazie potyczki uratował gospodarzom punkt. Zwycięstwo było bliżej rybniczan, którzy mogli zdobyć czwartą bramkę za sprawą Sebastiana Siwka, ale jego strzał wylądował na poprzeczce.

Mariusz Muszalik to prawdziwy specjalista w strzelaniu rzutów karnychMariusz Muszalik to prawdziwy specjalista w strzelaniu rzutów karnych
Nadwiślan Góra - Energetyk ROW Rybnik 3:3 (2:1)
0:1 Sebastian Musiolik 5'
1:1 Tomasz Matysek 25'
2:1 Tomasz Boczek 45'
2:2 Szymon Sobczak 48'
2:3 Mariusz Muszalik 65' (k.)
3:3 Damian Furczyk 82' 

Składy:

Nadwiślan: Mateusz Taudul - Wojciech Jurek, Tomasz Boczek, Mariusz Masternak, Mateusz Wójcik (68' Tomasz Balul), Adam Setla, Dawid Kaszok, Michał Glanowski, Tomasz Matysek (58' Damian Furczyk), Dawid Ogrocki (80' Mateusz Skrobol), Marcin Kocur (75' Dawid Retlewski).

ROW: Daniel Kajzer - Petar Borovicanin (77' Paweł Mandrysz), Michał Bedronka, Szymon Jary (69' Marcin Grolik), Dawid Gojny, Marek Krotofil, Mariusz Muszalik, Konrad Gilewicz, Sebastian Siwek, Szymon Sobczak, Sebastian Musiolik (85' Patryk Dudziński).

Żółte kartki: Dawid Ogrocki, Adam Setla, Wojciech Jurek (Nadwiślan) - Petar Borovicanin, Marek Krotofil (ROW).

Czerwone kartki: Wojciech Jurek /64' za drugą żółtą/ (Nadwiślan).

Sędzia: Piotr Lasyk (Bytom).

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL