Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Sami Khedira uzgodnił kontrakt z Schalke 04, odejdzie z Realu Madryt za darmo

Konrad Kostorz
Konrad Kostorz
Po pięciu latach spędzonych w Realu Madryt reprezentant Niemiec powróci do ojczyzny i będzie grał w Schalke 04 Gelsenkirchen, z którym we wtorek rywalizował w meczu Ligi Mistrzów.

Zainteresowanie Schalke 04 GelsenkirchenSamim Khedirą nie było tajemnicą już od kilku tygodni. Działacze klubu z Zagłębia Ruhry otwarcie przyznawali, że chcą pozyskać 27-latka, wykorzystując fakt, iż jego kontrakt z Realem Madryt wygasa 30 czerwca 2015 roku.


Jak informuje dziennik Marca, włodarze Schalke zdołali namówić Khedirę do przeniesienia się do zespołu Roberto Di Matteo, przy czym potwierdzenie transferu ma nastąpić dopiero po zakończeniu obecnego sezonu. Środkowy pomocnik postanowił wrócić do ojczyzny, chociaż miał propozycje z angielskiej Premier League.

Khedira trafił do Realu po mundialu w RPA za 14 mln euro z VfB Stuttgart. Do tej pory wziął udział w 161 oficjalnych meczach Królewskich, zdobywając 9 goli. Cieszył się z mistrzostwa Hiszpanii, dwukrotnie sięgnął po Puchar Króla i triumfował wreszcie w Lidze Mistrzów.

Pozyskanie Khediry znacznie obciąży budżet Schalke 04. Możliwe, że środki na pensję dla reprezentanta Niemiec zostaną pozyskane ze sprzedaży Kevina-Prince'a Boatenga, który nie ma najlepszych notowań w klubie. Według niemieckiej prasy odejście Ghańczyka już tego lata jest realną perspektywą.

Real ma porozumienie z nowym obrońcą? Koszt transferu ma wynieść 30 mln euro

Komentarze (2):

Komentarze (2)

PRZEJDŹ NA WP.PL