Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Siła uporu kontra rozpęd - zapowiedź meczu Flota Świnoujście - Dolcan Ząbki

Sebastian Szczytkowski
Sebastian Szczytkowski
Dolcan Ząbki wygrał wiosną już trzy mecze. Pokonał nawet lidera - Termalicę Bruk-Bet Nieciecza. O następny sukces zagra z walecznymi Wyspiarzami.

Flota Świnoujście to klub w chaosie organizacyjnym. Potencjalny, nowy właściciel Jerzy Woźniak ma wiele koncepcji na jego funkcjonowanie, natomiast na razie przyszłość pozostaje niepewna, a Romuald Szukiełowicz nie ma osiemnastu wartościowych zawodników do grania. Flota pojechała na poprzedni mecz w piętnastu, a przeciwko Dolcanowi musi sobie radzić bez wykartkowanego Łukasza Sołowieja i kontuzjowanego Marka Opałacza.


Mimo problemów Wyspiarze walczą. Na inaugurację sensacyjnie pokonali 1:0 Olimpię Grudziądz, a następnie starali się o dobry wynik z GieKSą Katowice. Przegrali 1:2, ale do końca próbowali urwać remis. - Cały czas jesteśmy na etapie budowania formy do sezonu po naszych wszystkich perturbacjach. Wciąż nie jesteśmy optymalnie przygotowani i chwała zawodnikom, że podjęli walkę i ryzyko. Zakończyło się to jak zakończyło, aczkolwiek w miarę upływu czasu będziemy prezentować się lepiej - powiedział Szukiełowicz.

Pojedynek z Dolcanem Ząbki będzie wyzwaniem dla świnoujścian. Oba kluby awansowały do I ligi w 2008 roku. Radzą sobie ze zmiennym szczęściem, ale generalnie wnoszą do rozgrywek wartość dodaną. Raz otarły się o spadek, kilkakrotnie wskakiwały do czołówki. W ostatnich tygodniach więcej powodów do radości mają kibice w podwarszawskim miasteczku.
Drużyna z Ząbek jest ostatnio bardzo dobrze dysponowanaDrużyna z Ząbek jest ostatnio bardzo dobrze dysponowana
Sytuacja organizacyjna klubu jest stabilna, a drużyna pod wodzą Dariusza Dźwigały wygrała już trzy mecze w 2015 roku. Pokonała Miedź Legnicę, lidera - Termalicę Bruk-Bet Nieciecza, a w zaległym starciu rozprawiła się z Widzewem Łódź. Ten mecz rozegrano w środę, przez co przygotowania ząbczan na Flotę trwały zaledwie dwa dni.

- Dolcan nie ma postawionego konkretnego miejsca, które ma zająć. Mieliśmy słabszą rundę jesienną, teraz będziemy chcieli wygrywać i zdobyć jak najwięcej punktów, żeby być wysoko w tabeli - powiedział Grzegorz Piesio, którego pozycja w jedenastce jest niezagrożona.

Generalnie korekt w składzie Dolcanu powinno być niewiele. Do składu po pauzie mogą wrócić Adrian Łuszkiewicz i Damian Świerblewski, a znak zapytania można postawić przy obsadzie młodzieżowca. Rolę tę mogą pełnić Michał Bajdur oraz Sebastian Bartlewski. Warto odnotować, że goście zrezygnowali zimą z taktyki 3-5-2, więc jedyną tak ustawioną drużyną w I lidze została Flota Świnoujście.

Konfrontacje tych klubów są zazwyczaj zacięte, a w 2014 roku rozstrzygały się w ostatnich minutach. Także teraz trudno wskazać faworyta. Drużyna ze Świnoujścia pokazuje uparcie, że postrzeganie jej przez pryzmat sytuacji organizacyjnej klubu, jest krzywdzące.

Flota Świnoujście - Dolcan Ząbki / sob. 21.03.2015 godz. 15.00

Przewidywane składy:

Flota: Sapela - Niewiada, Stasiak, Wróblewski - Bujok, Brud, Lisowski, Keon Daniel, Reca - Kort, Nwaogu.

Dolcan: Leszczyński - Jakubik, Długołęcki, Cichocki, Grzelak - Matuszek, Osoliński - Bajdur, Kądzior, Świerblewski - Piesio.

Sędzia: Dominik Sulikowski (Gdańsk).

Zamów relację z meczu Flota Świnoujście - Dolcan Ząbki
Wyślij SMS o treści PILKA.DOLCAN na numer 7355
Koszt usługi 3,69 zł z VAT

Zamów wynik meczu Flota Świnoujście - Dolcan Ząbki
Wyślij SMS o treści PILKA.DOLCAN na numer 7136
Koszt usługi 1,23 zł z VAT

Kto wygra mecz?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL