Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Budowa stadionu przy Cichej opóźni się. O ile?

Michał Piegza
Michał Piegza
Do początku prac na stadionie przy Cichej jeszcze daleka droga. W czwartek okazało się, że budowa nowego obiektu w Chorzowie nie rozpocznie się zgodnie z podanym wcześniej terminie.

Prezydent Chorzowa przewidywał, że początek budowy nowego stadion przy Cichej rozpocznie się pod koniec 2015 roku lub też na początku 2016 rok. Okazało się jednak, że prace zostaną prawdopodobnie przesunięte o... rok.

Wszystko przez projektanta, pracownię architektoniczną GMT Sp. z o. o. z Mysłowic, której przedstawiciel na czwartkowym spotkaniu z przedstawicielami kibiców Ruchu Chorzów poinformował, że firma potrzebuje ok. 14 miesięcy na przygotowanie projektu nowego obiektu. Czas ten być może uda się jednak nieznacznie skrócić. Prace architektoniczne mają rozpocząć się w maju, po otrzymaniu pozytywnej decyzji Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych.


Jak podaje portal www.niebiescy.pl pesymistyczny wariant jest taki, że prace architektów zakończa się latem 2016 roku. - Na początku 2017 roku ruszymy z budową - zapewnił Prezydent Chorzowa Andrzej Kotala.

Przypomnijmy, że według wstępnych planów obiekt ma pomieścić 12 tysięcy kibiców, z opcją rozbudowy o kolejne 4 tysiące. Budowa ma się zakończył najpóźniej w 2020 roku. Fani zespołu z Cichej optują za stadionem mającym pojemność 16 tysięcy. Czy właśnie taki obiekt powstanie w Chorzowie, okaże się po zakończeniu pracy przez architektów.

Waldemar Fornalik: Zabrakło charakteru

Przebudowa stadionu przy Cichej w Twojej opinii rozpocznie się w:

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (2):

Komentarze (2)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL