Najnowsze Wyniki/Kalendarz

El. Euro 2016: Mecz Czarnogóry z Rosją przerwany po raz drugi i zakończony po 67. minutach!

Konrad Kostorz
Konrad Kostorz
Pojedynek Czarnogóry z Rosją nie został dokończony z powodu bulwersującego zachowania pseudokibiców gospodarzy. Wszystko wskazuje na to, że drużyna Fabio Capello otrzyma walkower.

Już w 1. minucie rywalizacji raca rzucona z trybun trafiła w rosyjskiego golkipera Igora Akinfiejewa, a Deniz Aytekin na ponad pół godziny przerwał zawody. Sytuacja na trybunach uspokoiła się i pojedynek mógł być kontynuowany, przy czym między słupkami bramki gości nie stanął już niedysponowany Akinfiejew, lecz Jurij Łodygin.


Pojedynek był bardzo zacięty, co nie może dziwić, biorąc pod uwagę stawkę - obie reprezentacje słabo rozpoczęły eliminacje i piątkowa porażka minimalizowała ich szanse na awans do Euro 2016. Zarówno podopieczni Branko Brnovicia, jak i Rosjanie stwarzali dogodne okazje do zdobycia gola, ale wciąż utrzymywał się bezbramkowy remis.

W 65. minucie niemiecki arbiter podjął kontrowersyjną decyzję, dopatrując się faulu Marko Basy w polu karnym. Wydaje się, że Czarnogórzec interweniował czysto i jedenastka nie należała się Rosjanom. Rzut karny wykonywany przez Romana Szyrokowa obronił Vukasin Poleksić, ale wcześniejsza decyzja sędziego sprowokowała przepychanki wśród piłkarzy, co dodatkowo rozsierdziło kibiców gospodarzy.

Fani znów odpalili race, słychać było wybuchy petard, a za linią końcową pojawiły się służby porządkowe gotowe do interwencji. To wystarczyło, by sędziowie ponownie przerwali zawody i tym razem podjęli decyzję, że pojedynek nie zostanie dokończony. Rosja prawdopodobnie otrzyma walkowera i zainkasuje cenne trzy punkty, nie tracąc dystansu do Austrii oraz Szwecji.

Fani reprezentacji z Bałkanów nie po raz pierwszy zachowali się w niedopuszczalny sposób. Przypomnijmy, że w eliminacjach MŚ 2014 czarnogórscy pseudokibice dali się we znaki Biało-Czerwonym - petarda rzucona z trybun ogłuszyła wówczas Przemysława Tytonia, ale spotkanie odbyło się zgodnie z planem.

Czarnogóra - Rosja(0:0) - mecz przerwany i zakończony po 67 minutach

W 66. minucie Szyrokow nie wykorzystał rzutu karnego (Poleksić obronił).

Składy:

Czarnogóra: Poleksić - Zverotić, Simić, Basa, Balić - Marusić, Kascelan, Vukcević (46' Bakić), Volkov - Vucinić, Jovetić.

Rosja: Akinfiejew (2' Łodygin) - Smolnikow, Bierezucki, Ignaszewicz, Kombarow - Denisow - Szatow, Szyrokow, Dzagojew (46' Torbinski), Żyrkow - Kokorin.

El. Euro 2016: Popis Anglików, Hiszpanie wygrali z problemami, nietypowy gol Ibrahimovicia

Jaka powinna być sankcja nałożona na reprezentację Czarnogóry?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (11):

 • jerrypl Zgłoś
  Czarnogórcy i Serbowie to absolutnie wspaniali, przesympatyczni ludzie. Tylko jak to ludzie z Bałkanów - potwornie emocjonalni i wybuchowi. Zresztą nie oceniałbym narodów przez pryzmat
  Czytaj całość
  tego co się dzieje na trybunach...
  • Łysy_KSG Zgłoś
   dodać należy że na mecz wybrała się około 300 osobowa ekipa z Serbii która zasiadła w sektorze gości wspólnie z rosyjskimi fanami i wywiesili oni transparent "Czarnogóra,Serbia i
   Czytaj całość
   Rosja-jedna rodzina " oraz "prawosławna armia". Ile jeszcze UEFA i FIFA będzie pobłażać tym dzikusom???
   • 286dx Zgłoś
    Dziki kraj ta Czarnogóra to tak jak u nas nasi wschodni sąsiedzi utworzeni po rozpadzie ZSRR.
    Wszystkie komentarze (11)

    Komentarze (11)

    ×
     Wszystkie komentarze (11)
     PRZEJDŹ NA WP.PL