Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Piątkowski vs Brożek, czyli starcie polskich strzelb w Lany Poniedziałek

Maciej Kmita
Maciej Kmita
Poniedziałkowy mecz 26. kolejki T-ME Jagiellonia Białystok - Wisła Kraków będzie pojedynkiem dwóch najskuteczniejszych w tym sezonie polskich napastników: Mateusza Piątkowskiego z Pawłem Brożkiem.

Mateusz Piątkowski z 14 golami jest - wespół z Portugalczykiem Flavio Paixao ze Śląska Wrocław - na szczycie klasyfikacji strzelców T-Mobile Ekstraklasy. Dorobek Pawła Brożka jest skromniejszy tylko o jedno trafienie i daje dwukrotnemu królowi strzelców pozycję wicelidera tabeli. Napastnik Jagiellonii ma do tego na koncie też dwie asysty, ale pod tym względem ustępuje on mającemu pięć ostatnich podań "Broziowi".


Wpływ obu na wyniki swoich zespołów jest podobny. Udział Piątkowskiego w bramkowej zdobyczy Jagiellonii w tym sezonie to 43 proc., podczas gdy wkład Brożka w gole Wisły jest 45-proc. Piątkowski spędził na boisku jednak mniej czasu od 37-krotnego reprezentanta Polski i ma udział przy bramce średnio co 107 rozegranych minut, a Brożek zalicza trafienie lub asystę co 113 minut spędzonych na boisku.

- Mocną stroną Mateusza Piątkowskiego jest gra tyłem do bramki, a także to, że przy stałych fragmentach potrafi grać głową. W przedostatniej kolejce strzelił fantastyczną bramkę w meczu z Górnikiem Łęczna. Na pewno trzeba zwrócić uwagę na tego zawodnika - mówi trener Wisły Kazimierz Moskal.

Napastnik Jagiellonii to prawdziwy bombardier. 31-latek z Białegostoku oddał w tym sezonie już 72 uderzenia na bramkę rywali (3,27 na mecz) i pod tym względem jest trzeci w całej T-ME - wyprzedzają go jedynie Marcin Budziński i Kamil Wilczek. Z 37 strzałami w światło bramki jest natomiast najczęściej zatrudniającym bramkarzy zawodnikiem całej ligi. Brożek jest bardziej oszczędny: w 24 występach oddał 44 uderzenia (1,83 na mecz), a po 23 z nich piłka leciała w światło bramki rywali. Piątkowski zdobywa gola średnio co 5,5 uderzeń, podczas gdy Brożek co siatki co 3,39.

- Nie zaprzątam sobie głowy pojedynkiem z Brożkiem - przekonuje Piątkowski i dodaje: - Oczywiście będę chciał zdobyć bramkę i jeśli ona da zwycięstwo, to będzie rewelacja. W ostatnich dwóch meczach przeciwko Wiśle odnieśliśmy zwycięstwa. Bardzo bym chciał, żeby ten mecz przebieg podobny do tego ostatniego w Białymstoku.

Napastnik Jagiellonii ma na myśli starcie z grudnia 2013 roku, w którym białostoczanie rozbili Wisłę 5:2, a on sam zdobył dwie bramki. Ogółem w trzech dotychczasowych występach przeciwko Białej Gwieździe strzelił trzy gole. Bilans Brożka przeciwko Jadze to z kolei siedem spotkań i cztery gole.

Mateusz Piątkowski vs Paweł Brożek w sezonie 2014/2015:

Mateusz PiątkowskiPaweł Brożek
Występy2224
Bramki1413
Asysty25
Minuty17182026
Udział w bramce co107 minut113 minut
Udział w zdobyczy zespołu43%45%
Strzały7244
Strzały celne37 - rekord23
Bramka co strzał5,53,39

Kto zostanie królem strzelców T-ME 2014/2015?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL