Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Ondrej Duda na celowniku wielkich klubów

Maciej Kmita
Maciej Kmita
Corriere dello Sport informuje, że [tag=41006]Ondrej Duda[/tag] znalazł się na celowniku SSC Napoli, Bayeru Leverkusen i Borussii Dortmund.

Włoski dziennik porównuje pomocnika do Legii Warszawa do Marka Hamsika, który występuje w Neapolu od 2007 roku i jest prawdziwą gwiazdą ekipy z San Paolo. Duda to o siedem lat młodszy rodak Hamsika i w ojczyźnie nazywany jest właśnie następcą 76-krotnego reprezentanta Słowacji.


Corriere dello Sport informuje, że Napoli latem będzie chciało wykupić Dudę z Legii, ale obok Włochów do wyścigu o pozyskanie utalentowanego Słowaka stają też Bayer Leverkusen i Borussia Dortmund.

Duda jest zawodnikiem Legii od lutego 2014 roku. Od tego czasu rozegrał dla Wojskowych 49 oficjalnych spotkań, w których zdobył 10 bramek i zaliczył 11 asyst. 18 listopada minionego roku zadebiutował w pierwszej reprezentacji Słowacji, a w marcu bieżącego roku został wybrany najlepszym piłkarzem Słowacji poniżej 21. roku życia w plebiscycie organizowanym przez krajową federację i dziennik Pravda.

Legia zapłaciła za niego MFK Koszyce ok. 300 tys. euro, a dziś jest wyceniany na ok. 9 mln euro. W lutym bieżącego roku związał się z Wojskowymi nowym, mającym obowiązywać do 30 czerwca 2019 roku kontraktem.

Komentarze (4):

Wszystkie komentarze (4)

Komentarze (4)

PRZEJDŹ NA WP.PL