Najnowsze Wyniki/Kalendarz

LM: Bayern na Camp Nou najprawdopodobniej bez Robbena i Lewandowskiego

Konrad Kostorz
Konrad Kostorz
Według niemieckich mediów, Bawarczycy do stolicy Katalonii udadzą się z potężnymi osłabieniami kadrowymi. Arjen Robben we wtorek zbyt wcześnie powrócił do gry.

Zaplanowany na 6 maja pojedynek na Camp Nou w Barcelonie to jeden z najważniejszych meczów Bayernu Monachium w bieżącym sezonie. Niestety dla fanów Bawarczyków, drużyna Pepa Guardioli nie przystąpi do niego w optymalnym zestawieniu.


Arjen Robben we wtorek powrócił do gry po blisko dwumiesięcznej przerwie, przebywał na murawie przez niespełna kwadrans, zaliczył pięć kontaktów z piłką i poprosił o zmianę. Okazało się, że znów doznał kontuzji mięśniowej i Allianz Arena opuszczał o kulach. Według Bildu jest przesądzone, że Holendra zabraknie w Barcelonie, a wiele wskazuje także na to, iż nie wystąpi w rewanżu.

Co gorsza dla fanów mistrza Niemiec, kontuzji w pojedynku z Borussią Dortmund doznał również Robert Lewandowski. Z pierwszych diagnoz wynika, że Mitchell Langerak wywołał u Polaka wstrząśnienie mózgu, co będzie skutkowało co najmniej kilkudniową przerwą w treningach i wykluczeniem "Lewego" z występu przeciwko FC Barcelonie.

Dodajmy, że już wcześniej z powodu kontuzji wykluczony stał się występ w półfinale Davida Alaby oraz Holgera Badstubera, a mało prawdopodobne jest, by na czas wykurował się Franck Ribery. We wtorkowym spotkaniu urazu doznał również Thiago Alcantara, jednak Hiszpana raczej nie czeka kolejna przerwa w występach.

Kucharski o Lewandowskim: Nie jest dobrze

Komentarze (2):

Komentarze (2)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL