Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Adam Matuszczyk przechodzi do Eintrachtu Brunszwik, w której będzie grał lidze?

 Redakcja
Redakcja
Jak podaje magazyn Kicker, były reprezentant Polski zostanie klubowym kolegą Rafała Gikiewicza. Eintracht Brunszwik jest trzecim zespołem za naszą zachodnią granicą.

Adam Matuszczyk jest wychowankiem 1.FC Koeln i występuje w tym klubie do tej pory z półroczną przerwą na grę w Fortunie Duesseldorf (od stycznia do czerwca 2012 roku). Po zakończeniu bieżącego sezonu pomocnikowi wygasa kontrakt z Kozłami, a działacze nie zdecydowali się zaoferować 26-latkowi nowej umowy.


Niedawno Matuszczyk był łączony z TSV 1860 Monachium, ale według magazynu Kicker zdecydował się przenieść na zasadzie wolnego transferu do Eintrachtu Brunszwik. To spadkowicz z Bundesligi, który w trwającym sezonie walczy o powrót do najwyższej klasy rozgrywkowej. Na trzy kolejki przed końcem sezonu zajmuje 5. pozycję, ale do miejsca barażowego traci tylko 3 punkty, więc awans Lwów nie jest wykluczony.

21-krotny reprezentant Polski w Bundeslidze rozegrał 50 spotkań i zdobył 4 gole, zaś w 2. Bundeslidze wystąpił 58-krotnie i dwa razy wpisał się na listę strzelców. Dobiegający końca sezon nie jest dla niego udany - trener Peter Stoeger w środku pola woli stawiać na innych zawodników, a Matuszczyk przebywał na murawie tylko przez 523 minuty.

Dodajmy, że od połowy 2014 roku zawodnikiem Eintrachtu jest Rafał Gikiewicz, który ma pewne miejsce w bramce drużyny Torstena Lieberknechta.

Rafał Gikiewicz na dłużej w Eintrachcie Brunszwik

Komentarze (1):

 • EneMene Zgłoś
  [quote]Eintracht Brunszwik jest trzecim zespołem za naszą zachodnią granicą.[/quote]Yyy... co? Domyślam się, że miało być napisane "Eintracht Brunszwik jest trzecim zespołem za
  Czytaj całość
  naszą zachodnią granicą, w którym będzie występował Adam Matuszczyk." no ale teraz to już przeginka z językiem polskim ze strony autora, żeby to czytelnik miał się domyślać co autor miał na myśli. SF mają do p. Kostorza cierpliwość na tej samej zasadzie co Bayern do Gotze?

  Komentarze (1)

  ×
  PRZEJDŹ NA WP.PL