Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Finał Ligi Europy: Anglik posędziuje w Warszawie

Igor Kubiak
Igor Kubiak
UEFA zadecydowała, że arbitrem głównym podczas finału Ligi Europy w Warszawie będzie [tag=46424]Martin Atkinson[/tag]. Co ciekawe, Anglik w tym sezonie gwizdał już w meczu Sevilli.

44-letni Atkinson wyprowadzi ekipy Dnipro Dniepropietrowsk i Sevilli FC na murawę Stadionu Narodowego w Warszawie w środę, 27 maja. Anglik jest arbitrem międzynarodowym od 2006 roku i do tej pory prowadził 67 spotkań organizowanych przez UEFA.

Na europejskiej arenie będzie to jego premierowy finał. Nie był również nigdy głównym sędzią podczas meczu mistrzostw Europy lub świata.

W tym sezonie Atkinson prowadził aż 7 spotkań Ligi Mistrzów, m.in. pierwszy półfinałowy mecz pomiędzy Juventusem Turyn i Realem Madryt. W tegorocznej edycji Ligi Europy był głównym arbitrem tylko raz - w meczu 1/16 finału pomiędzy... Sevillą i Villarreal, który Andaluzyjczycy wygrali 2:1. W dorobku ma jeszcze jeden mecz z udziałem tej drużyny - w sezonie 2010/2011 gwizdał w konfrontacji Sevilli ze Stuttgartem w grupowej fazie Ligi Mistrzów (1:1). Jeszcze nigdy nie prowadził spotkania Dnipro.

Sędziami liniowymi podczas finału Ligi Europy będą jego rodacy Michael Mullarkey i Stephen Child, a czwartym arbitrem Pavel Kralovec.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL