WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz

El. ME U-19: Osłabiona Polska kończy bez punktu

Maciej Kmita
Maciej Kmita
Na zakończenie rozgrywanego w Bośni i Hercegowinie turnieju Elite Round eliminacji ME U-19 reprezentacja Polski uległa gospodarzom 0:2.

Drużyna Rafała Janasa szanse na awans na turniej finałowy straciła już po drugiej kolejce za sprawą porażek z Czarnogórą (1:2) i Ukrainą (2:4), a II rundę eliminacji zakończyła bez zdobycia choćby punktu. W 37. minucie rzut karny zmarnował Paweł Stolarski, którego uderzenie z 11 metrów obronił bramkarz rywali, a w II połowie Bośniacy zadali dwa ciosy.


Podczas meczów Elite Round selekcjoner Rafał Janas nie mógł skorzystać m.in. z Bartłomieja Drągowskiego, Pawła Bochniewicza, Bartosza Kapustki, Adama Ryczkowskiego czy Dawida Kownackiego, których na odbywające się poza oficjalnym terminem FIFA mecze nie puściły kluby.

Z polskiej grupy na turniej finałowy ME U-19, który odbędzie się w dniach 6-19 lipca w Grecji, awansowała Ukraina. Po raz ostatni Polska wystąpiła na mistrzostwach Europy w tej kategorii wiekowej w 2006 roku, gdy była gospodarzem turnieju. Po raz ostatni awans na ME U-19 Biało-Czerwoni uzyskali natomiast w 2004 roku. Królem strzelców czempionatu rozgrywanego w Szwajcarii był wówczas Łukasz Piszczek, który zdobył cztery bramki. W obu przypadkach Polska nie wyszła z grupy. Z kolei w 2001 roku zespół prowadzony przez Michała Globisza został mistrzem Europy w tej kategorii wiekowej.

Bośnia i Hercegowina U-19 - Polska U-19 2:0 (0:0)
1:0 - Andusić 63'
2:0 - Kuzmanović 76'

Skład Polski: Jakub Wrąbel - Paweł Stolarski (60' Mateusz Wdowiak), Mateusz Wieteska, Jan Bednarek, Michael Olczyk - Adam Buksa, Jakub Kuzdra (68' Grzegorz Tomasiewicz), Rafał Makowski, Oskar Zawada, Kamil Dankowski - Sebastian Musiolik (77' Paweł Łysiak).

Komentarze (0):

    PRZEJDŹ NA WP.PL