Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Zadziała śląska spółdzielnia? - zapowiedź meczu GKS Katowice - Sandecja Nowy Sącz

Marcin Ziach
Marcin Ziach
GKS Katowice po dwóch zwycięstwach z rzędu, w ostatnich kolejkach doznał dwóch porażek. O przełamanie fatalnej passy śląska drużyna powalczy z Sandecją Nowy Sącz, wciąż zagrożoną grą w barażach.

Kibice GKS-u Katowice przyzwyczaili się już do sinusoidy, jaką od lat fundują im piłkarze drużyny z Bukowej. Po dwóch dobrych i zwycięskich meczach pod wodzą Piotra Piekarczyka wydawało się, że drużyna ze stolicy Górnego Śląska złapała odpowiedni rytm i będzie finiszować na miejscach 4-5 tabeli I ligi. Ostatnie dwie porażki katowiczan w Olsztynie i Ząbkach zepchnęły jednak śląski zespół z powrotem do dolnej połówki ligowej klasyfikacji.


Zmazać plamę GieKSa postara się w sobotnim starciu z Sandecją Nowy Sącz, która ostatnio także prezentuje mocno chimeryczną formę, niezłe występy przeplatając ze słabymi. Niestabilność ta spowodowała, że podopieczni Dariusza Wójtowicza zamieszali się w walkę o utrzymanie. Co prawda bezpośredni spadek im nie grozi, ale wciąż mogą być zmuszeni o ligowy byt bić się w barażach.

Mecz przy Bukowej będzie miał z racji tego szczególne znacznie dla... GKS-u Tychy. Rywal katowiczan zza miedzy traci dziś do Sandecji pięć punktów i - przy porażce nowosądeczan oraz swoim zwycięstwie - może być o krok od złapania rywala i uniknięcia konieczności rozgrywania dwóch dodatkowych spotkań decydujących o utrzymaniu.

Wybawić tyską drużynę z opresji wybawić może zatem sławna śląska spółdzielnia. Co ciekawe taki scenariusz nie odpowiada... fanom GieKSy, którzy nie darzą się sympatią z szalikowcami z Tychów.

Do sobotniej potyczki GieKSa przystąpi bez kadrowych osłabień, a za to z wracającymi do gry po pauzie kartkowej Adrianem Frańczakiem i Przemysławem Pitrym. Ten pierwszy w ostatnim meczu obu drużyn bronił barw... Sandecji, co z pewnością będzie dla niego źródłem dodatkowej motywacji. W ekipie z Nowego Sącza występuje z kolei dwóch byłych graczy GKS-u Bartosz Sobotka i Bartłomiej Dudzic.

Sytuacja kadrowa nowosądeczan przed meczem w Katowicach jest znacznie mniej komfortowa. Trener Wójtowicz nie będzie mógł bowiem skorzystać z usług zmagających się z urazami Łukasza Radlińskiego, Armanda Ella Ken i Kamila Hempela.

Historia gier obu drużyn przemawia na korzyść Sandecji. Z 11 dotychczasowych pojedynków nowosądecka drużyna wygrała pięć. Trzy razy notowano remis i trzy razy górą była GieKSa. Bilans bramkowy jest nieznacznie korzystniejszy dla katowiczan i wynosi 9-8.

GKS Katowice - Sandecja Nowy Sącz / sob. 23.05.2015 godz. 17:00

Przewidywane składy:

GKS: Dobroliński - Frańczak, Kamiński, Jurkowski, Pietrzak, Czerwiński, Cholerzyński, Leimonas, Wołkowicz, Pitry, Goncerz.

Sandecja: Kozioł - Makuch, Szufryn, Szarek, Słaby, Bębenek, Nather, Szczepański, Urban, Sobotka, Dudzic.

Sędzia: Paweł Pskit (Łódź).

Zamów relację z meczu GKS Katowice - Sandecja Nowy Sącz
Wyślij SMS o treści PILKA.SANDECJA na numer 7355
Koszt usługi 3,69 zł z VAT

Zamów wynik meczu GKS Katowice - Sandecja Nowy Sącz
Wyślij SMS o treści PILKA.SANDECJA na numer 7136
Koszt usługi 1,23 zł z VAT

Czy GieKSa powinna zagrać dla GKS-u Tychy?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (3):

 • fan6 Zgłoś
  Fakt jest taki, że z marketingowego punktu widzenia I liga będzie dużo bardziej atrakcyjna z Tychami grającymi od nowego sezonu na nowoczesnym stadionie niż bez tej drużyny. A im lepszy
  Czytaj całość
  produkt tym lepiej go sprzedać.
  • znawcatematu Zgłoś
   Ja wierzę w Sandecję, ale też w Olimpię Grudziądz:P
   • Michał W. Zgłoś
    [quote]Czy GieKSa powinna zagrać dla GKS-u Tychy?[/quote]Pytanie w ankiecie nieco prowokacyjne ;) GieKSa powinna zagrać dla siebie, a przede wszystkim [b]dla swoich wiernych fanów[/b]
    Czytaj całość
    pragnących widzieć swój klub dużo wyżej niż na 10 miejscu w tabeli; Dla kogo by jednak nie grali, decydująca będzie i tak postawa Sandecji walczącej o uniknięcie baraży, a GKS Tychy sam nie wykorzystał szansy zniwelowania straty remisując u siebie z Chrobrym...

    Komentarze (3)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL