Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Karol Angielski coraz bliżej podstawowego składu Śląska Wrocław

Artur Długosz
Artur Długosz
Po egzaminach maturalnych Karol Angielski jest coraz bliżej gry w wyjściowym składzie Śląska Wrocław. Swojego zawodnika za ostatni występ w Poznaniu chwalił Tadeusz Pawłowski.

Karol Angielski to jeden z tych zawodników, którzy mają być przyszłością Śląska Wrocław. Wszystko wskazuje na to, że teraz ten piłkarz będzie dostawał coraz więcej szans na pokazanie swoich umiejętności. W ostatnim meczu w Poznaniu Angielski na boisko wyszedł od początku drugiej połowy.


- Był blisko gry w podstawowym składzie. Cieszę się, że dostał fragment gry, w którym coś mógł pokazać. Cieszę się też, że mu się to udało. Podobało mi się, że starał się wziąć ciężar gry na siebie - komplementował go Tadeusz Pawłowski.

- Dostałem szansę w Poznaniu, z czego bardzo się cieszę. Wyszedłem na mecz skoncentrowany. Jeśli teraz nadarzy się okazja i nie ważne, czy będzie to pięć minut, czy piętnaście, na pewno dam z siebie sto procent - zaznaczył natomiast sam piłkarz. Śląsk w sobotę gra z Górnikiem Zabrze i wrocławscy kibice prawdopodobnie zobaczą Angielskiego na boisku.

Młody zawodnik najlepiej odnajduje się w formacjach ofensywnych. - Dobrze czuję się, że jako prawy pomocnik. Różnie to jednak bywa, bo czasami gram na prawej stronie, a jest sytuacja, że przejdę na lewą stronę. Nie czuję dużej różnicy. Jeżeli miałby zagrać np. w ataku z Marco Paixao, to na pewno by mi to pomogło, bo jest to silny napastnik, który ściąga na siebie obrońców, przez co miałbym więcej miejsca - wyjaśnia.

Tadeusz Pawłowski: Mamy trochę lepszy układ w końcówce

Czy Karol Angielski powinien grać w podstawowym składzie Śląska Wrocław?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL