Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Grzegorz Krychowiak kontuzjowany. Zdąży na Gruzję?

Maciej Kmita
Maciej Kmita
[tag=3863]Grzegorz Krychowiak[/tag] doznał kontuzji mięśnia czworogłowego uda, która stawia pod znakiem zapytania jego występ w czerwcowym meczu el. Euro 2016 z Gruzją.

Reprezentant Polski urazu nabawił się w czasie środowego finału Ligi Europy z Dnipro Dniepropietrowsk (3:2), podczas którego rozegrał pełne 90 minut. Biuro prasowe Sevilli FC poinformowało, że po finale Polak odczuwał ból w udzie, a badania wykazały, że nie jest to zbicie mięśnia, a jego naciągnięcie.


Na razie nie wiadomo, czy w związku z tym 25-letni pomocnik będzie mógł wystąpić w zaplanowanym na 13 czerwca meczu 6. kolejki el. Euro 2016 z Gruzją w Warszawie. Klub ze stolicy Andaluzji poinformował, że przekazał sztabowi medycznemu reprezentacji Polski raport medyczny ws. Krychowiaka, a sam zawodnik już w piątek rozpoczął leczenie.

Ewentualna absencja Krychowiaka to spory problem dla Adama Nawałki. W spotkaniu z Gruzinami z powodu kartek nie będzie mógł wystąpić Kamil Glik, a urazy wyeliminowały z gry Pawła Olkowskiego, Artura Jędrzejczyka, Jakuba Wawrzyniaka i Łukasza Teodorczyka.

Występ w finale Ligi Europy był 54. Krychowiaka w sezonie 2014/2015. 48 z nich pomocnik zaliczył w barwach Sevilli, a sześć w barwach reprezentacji Polski. Z zawodników Sevilli więcej "w nogach" mają tylko Carlos Bacca i Ever Banega, którzy rozegrali dla niej odpowiednio 56 i 49 spotkań.

Dołączył do elity - Grzegorz Krychowiak 10. Polakiem z europejskim trofeum

Komentarze (3):

 • kurs Zgłoś
  Strach pomyśleć jak środek pola może wyglądać bez Grześka... Mączyński( ostatnio nawet w Chinach niegrający regularnie) z Jodłą w iście beznadziejnej formie... Normalnie duet
  Czytaj całość
  marzeń. Zieliński może zagrać środkowego pomocnika w ofensywnym wariancie i powołanie pewnie dostaje jeszcze Linetty, ale to też nie są pewne punkty. Jeden niesprawdzony na poziomie reprezentacyjnym, a drugi rzadko grający w klubie z niewiadomą formą i obaj z zerowym zgraniem z drużyną... Oby Krychowiak się wykurował.
  • Arcadius Zgłoś
   Jeśli Krychowiak nie będzie mógł zagrać, to nie będzie dobrze. Z drugiej strony będzie test dla reprezentacji jak sobie poradzi, przy braku kilku podstawowych zawodników.
   • Varsovia Zgłoś
    Grzegorz musiał nieźle zabalować już po meczu, bo w trakcie meczu robił wrażenie w 100% zdrowego.

    Komentarze (3)

    PRZEJDŹ NA WP.PL