Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Łukasz Skorupski aż na dwa lata w Empoli FC

Konrad Kostorz
Konrad Kostorz
AS Roma i Empoli FC uzgodniły wszystkie szczegóły transakcji z Łukaszem Skorupskim w roli głównej. Polski bramkarz już wkrótce przeniesie się do zespołu ze Stadio Carlo Castellani.

Włoskie media zgodnie informują, że dyrektorzy sportowi Walter Sabatini i Marcello Carri ustalili, iż Łukasz Skorupski zostanie wypożyczony z AS Romy do Empoli FC aż do 30 czerwca 2017 roku. Ponieważ właśnie wtedy wygasa umowa bramkarza z rzymskim zespołem, najpierw będzie musiała ona zostać przedłużona, aby wypożyczenie miało sens.


W drużynie z Empoli Skorupski powinien zostać następcą przenoszącego się do SSC Napoli Luigiego Sepe. Niewykluczone jednak, że działacze nie będąc pewni, czy niezbyt doświadczony Polak da sobie radę w Serie A, pozyskają jeszcze jednego solidnego golkipera. Dla Romy 24-latek zagrał począwszy od 2013 roku łącznie 14-krotnie i puścił 19 goli.

Empoli pod wodzą Maurizio Sarriego nieźle spisało się w pierwszym sezonie po awansie do najwyższej klasy rozgrywkowej i nie musiało obawiać się degradacji. Nie wiadomo, czy równie dobrze będzie grać po zmianie szkoleniowca (następca Sarriego nie jest jeszcze znany) i odejściu kilku ważnych zawodników (barwy prawdopodobnie zmienią m.in. Daniele Rugani, Riccardo Saponara i Mirko Valdifiori).

Kamil Wilczek królem sezonu! "Super sprawa"


Źródło: sport.wp.pl

Bologna FC ostatnim beniaminkiem Serie A, Bartosz Salamon musi obejść się smakiem

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL