Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Szklany piłkarz odchodzi z Arsenalu

Bartosz Zimkowski
Bartosz Zimkowski
Piłkarz, któremu przytrafiło się 40 różnych kontuzji w przeciągu ostatnich lat gry w Arsenalu odchodzi z klubu. O kim mowa?

Abou Diaby trafił do Arsenalu w 2006 roku i dotychczas był najdłużej grającym piłkarzem Kanonierów. Słowo "grającym" w przypadku Francuza jest jednak mocno na wyrost, ponieważ przez dziewięć lat wystąpił tylko w 124 meczach w Premier League. Gdy był zdrowy to Arsene Wenger stawiał na niego, jednak Diaby'emu przytrafiło się w sumie 40 oddzielnych urazów.

W poprzednim sezonie tylko raz pojawił się w meczu Arsenalu i miało to miejsce w Pucharze Ligi przeciwko Southampton. Kanonierzy nie wiążą z nim nadziei i 29-latek opuści Emirates Stadium.

Oznacza to, że pałeczkę najdłużej występującego piłkarza w londyńskim zespole przejmie Theo Walcott. Anglik trafił do Kanonierów zaledwie siedem dni po transferze Diaby'ego.

Komentarze (1):
 • MITCH Zgłoś
  Powinien iść do Francji, Lyon i te sprawy - nie wypadłby z Ligi Mistrzów, grałby na wysokim poziomie, swoje zarobił, a myślę, że wszystkie kluby prócz PSG we Francji powitałyby go
  Czytaj całość
  gorąco, rzecz jasna jeśli faktycznie zdrowie pozwala na jakieś większe zamiary sportowe.
  Komentarze (1)
  ×
  NajnowszeWyniki meczów
  Pokaż więcej
  PRZEJDŹ NA WP.PL