Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Orlando Sa wróci na Wyspy Brytyjskie?

Maciej Kmita
Maciej Kmita
Odejście [tag=40744]Orlando Sa[/tag] z Legii Warszawa jest niemal przesądzone. Kwestią otwartą pozostaje kierunek, w którym uda się najlepszy w minionym sezonie strzelec wicemistrzów Polski.

Według portugalskiego "Recordu" do gry o pozyskanie 27-letniego napastnika włączył się angielski Reading FC. Gazeta informuje, że The Royals są bliscy osiągnięcia porozumienia z Legią i z samym zawodnikiem. Ekipa z Madejski Stadium w minionym sezonie zajęła 19. miejsce w Championship.

Sa występował już w Anglii. W sezonie 2011/2012 był zawodnikiem Fulham Londyn, w barwach którego rozegrał siedem spotkań w Premier League.


Sa jest zawodnikiem Legii od lutego 2014 roku. Rozegrał dla Wojskowych w sumie 42 spotkania, w których zdobył 15 bramek i zaliczył pięć asyst. W sezonie 2014-2015 z 14 golami na koncie był najlepszym strzelcem wicemistrzów Polski, ale mimo to jego pozycja w zespole Henninga Berga nie była mocna, a po tym jak stołeczną ekipę wzmocnił król strzelców węgierskiej ekstraklasy Nemanja Nikolić jeszcze bardziej osłabła.

Kontrakt Portugalczyka ze stołecznym klubem jest ważny do czerwca 2017 roku, więc Legia może liczyć na zysk z odejścia napastnika, choć do jej kasy nie trafi całość kwoty transferowej, bowiem jej częścią wicemistrzowie Polski muszą podzielić się z AEL-em Limassol, z którego Sa trafił do Legii.

Nazwisko napastnika Legii ostatnio padało też w kontekście transferów do AEK-u Ateny i chińskiego Hebei China Fortune, w którym od lutego występuje Miroslav Radović.

Oficjalnie: Dossa Junior w Konyasporze

Legia Warszawa popełnia błąd, pozbywając się Orlando Sa?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL