Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Inter Mediolan sprzedaje Mateo Kovacicia. Pierwszym nabytkiem będzie Ondrej Duda?

Konrad Kostorz
Konrad Kostorz
Według włoskich mediów Ondrej Duda najprawdopodobniej zostanie pierwszym nabytkiem Interu Mediolan, a na San Siro spróbuje zastąpić Chorwata Mateo Kovacicia.

Prasa z Półwyspu Apenińskiego jest przekonana, że Mateo Kovacić w najbliższych dniach przeniesie się do Liverpoolu FC. Chociaż Anglicy oficjalnie nie potwierdzili negocjacji z Interem Mediolan, to z doniesień jednoznacznie wynika, że strony uzgodniły już kwotę odstępnego, która wyniesie w przedziale od 22 do 25 mln euro.


Odejście Kovacicia to spory ubytek dla Nerazzurrich. Prezydent Erick Thohir nie zamierzał osłabiać zespołu, lecz go wzmacniać, tymczasem póki co działaczom nie udało się sfinalizować transferu Yayi Toure. Aby nie zostać z pustymi rękami, Nerazzurri zintensyfikowali działania mające na celu sprowadzenie Ondreja Dudy z Legii Warszawa.

Włosi już od kilku tygodni zabiegają o Słowaka, a ich determinacja powinna przynieść efekt. Zdaniem mediów Dudzie obecnie najbliżej właśnie do Interu, a nie klubów z Anglii, które również się nim interesują. Przeprowadzka z T-Mobile Ekstraklasy do silnego klubu Serie A z pewnością byłaby dla 20-latka ogromnym sportowym awansem.

Dodajmy, iż Kovacić jest nominalnym środkowym pomocnikiem, a Duda najlepiej czuje się tuż za napastnikiem, jednak Roberto Mancini niejednokrotnie wystawiał Chorwata w roli playmakera. Ponadto Inter z pewnością będzie chciał znaleźć nowego gracza środka pola, gdzie jako kandydaci wymieniani są Felipe Melo i Thiago Motta.

Ondrej Duda: Ostatnie słowo należy do mnie i mojego ojca

Komentarze (3):

Komentarze (3)

PRZEJDŹ NA WP.PL