Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Mateusz Żytko odchodzi z Cracovii

Maciej Kmita
Maciej Kmita
Dobiega końca przygoda Mateusza Żytki z Cracovią. 33-letni obrońca porozumiał się z klubem w sprawie rozwiązania obowiązującego do 31 grudnia 2015 roku kontraktu.

Żytko trafił do Cracovii latem 2011 roku za sprawą Jurija Szatałowa z Polonii Bytom. Dla Pasów rozegrał w sumie 114 oficjalnych spotkań, w których zdobył cztery bramki. W sezonie 2011/2012 spadł z krakowianami z Ekstraklasy, by już rok później wrócić z nimi do elity.


Kontrakt Żytki z Cracovią jest ważny do końca grudnia 2015 roku, ale trener Jacek Zieliński nie widział dla niego miejsca w I zespole. Były młodzieżowy reprezentant Polski mógł zostać w klubie i wypełnić kontrakt jako gracz rezerw, pobierając siedem wypłat, ale zdecydował się na opuszczenie Kałuży 1.

Jest czwartym zawodnikiem, który przed sezonem 2015/2016 ubędzie z kadry Cracovii. Wcześniej klub nie przedłużył umów z Krzysztofem Nykielem i Sławomirem Szeligą, a Adam Marciniak skorzystał z propozycji cypryjskiego AEK-u Larnaka. Nowymi twarzami w Pasach są na razie tylko Grzegorz Sandomierski i Hubert Wołąkiewicz.

Komentarze (1):

Komentarze (1)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL