Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Richard Zajac zakończył karierę, ale zostaje w Podbeskidziu Bielsko-Biała

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Sezon 2014/2015 był ostatnim w piłkarskiej karierze Richarda Zajaca. 38-letni Słowak nadal będzie pracować w Podbeskidziu Bielsko-Biała, a jego nową rolą będzie praca z bramkarzami.

Richard Zajac do Podbeskidzia Bielsko-Biała trafił przed rundą wiosenną sezonu 2009/2010, kiedy to Górale walczyli o utrzymanie w I lidze. Słowak szybko wywalczył sobie miejsce w podstawowym składzie, a już w kolejnym sezonie świętował z Podbeskidziem historyczny awans do ekstraklasy.


W najwyższej klasie rozgrywkowej Zajac rozegrał 86 spotkań, a we wszystkich rozgrywkach słowacki golkiper wystąpił w 149 meczach. Przez pięć sezonów był on pewnym punktem Górali, choć zdarzały mu się proste błędy. W poprzednich rozgrywkach w rundzie jesiennej stracił pozycję w bramce na rzecz Michala Peskovicia, ale między słupki powrócił w rundzie wiosennej.

Zajac zdecydował się zakończyć swoją karierę i przyjął ofertę Podbeskidzia Bielsko-Biała, gdzie będzie trenerem bramkarzy. Na tym stanowisku zastąpi Grzegorza Żmiję, któremu 30 czerwca kończy się kontrakt. Umowa Zajaca z Góralami ważna będzie przez dwa sezony.

Komentarze (1):

 • aspius Zgłoś
  Własciwie to jeden sezon[wiosna] za Michniewicza miał bardzo dobry, pozostałe w TM, był czestym gosciem Antyjedenastki "Weszło" wraz ze zmieniajacym go Peskovićem.Wstyd było patrzec na
  Czytaj całość
  te BABOLE, jesli bedzie takim trenerem, to po zawodach!

  Komentarze (1)

  ×
  PRZEJDŹ NA WP.PL