Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Przemysław Kita też odchodzi z Cracovii

Maciej Kmita
Maciej Kmita
Dobiegła końca przygoda Przemysława Kity z Cracovią. Kontrakt 22-letniego napastnika wygasa 30 czerwca, a krakowski klub nie skorzysta z prawa do przedłużenia umowy o dwa lata.

Kita był związany z Cracovią od kwietnia 2013 roku,gdy trafił na Kałuży 1 na zasadzie wolnego transferu po tym, jak Łódzki Klub Sportowy wycofał się z rozgrywek I ligi.

22-latek rozegrał dla Pasów 32 oficjalne spotkania, w których zdobył trzy bramki, ale po raz ostatni na listę strzelcó wpisał się 9 grudnia 2013 roku. W 23 kolejnych występach ani razu nie trafił do siatki rywali.

Jest kolejnym zawodnikiem, który przed sezonem 2015/2016 opuścił pięciokrotnych mistrzów Polski. Wcześniej z Kałuży 1 pożegnali się też Krzysztof Nykiel, Sławomir Szeliga, Adam Marciniak i Mateusz Żytko.

Komentarze (1):

 • jendker83 Zgłoś
  Ładne czyszczenie szatni! Brawo Cracovia! Jedynym zawodnikiem, którego można żałować, jest Marciniak. Za resztą nikt nie będzie tęsknił, zwłaszcza za trójką 32-latków (Szeliga,
  Czytaj całość
  Żytko, Nykiel). Może wreszcie zespół powalczy o coś więcej. Transfery do klubu na razie też przyzwoite, zwłaszcza Wójcicki (od momentu, gdy w Zawiszy założył opaskę kapitańską, Bydgoszczanie zaczęli w tym sezonie grać).

  Komentarze (1)

  ×
  PRZEJDŹ NA WP.PL