Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Zagłębie testuje pomocników w roli obrońców

Artur Długosz
Artur Długosz
KGHM Zagłębie Lubin w letnim okienku transferowym pozyskało na razie jednego zawodnika, Krzysztofa Janusa. W drużynie Miedziowych ten skrzydłowy sprawdzany był ostatnio w roli obrońcy.

W minionych trzech sezonach Krzysztof Janus reprezentował barwy Wisły Płock, w której wystąpił 93 razy trafiając 28 razy do bramki przeciwnika. Ten zawodnik jest pierwszym i jak na razie jedynym wzmocnieniem KGHM Zagłębia Lubin po awansie do ekstraklasy.


W minioną sobotę Miedziowi w meczu sparingowym zmierzyli się ze Śląskiem Wrocław. W tej potyczce Piotr Stokowiec sprawdzał swoich zawodników na różnych pozycjach. W roli bocznego obrońcy testowani byli właśnie Janus oraz Adrian Błąd.

- Krzysiek Janus to dla mnie bardziej pomocnik. Podczas sparingów próbujemy różne warianty, bo różnie może być. Nie ma co ukrywać, że Adrian Błąd i Krzysiu Janus to są pomocnicy. Trochę z musu i kiedy, jak nie teraz, spróbować grać na boku obrony przy takim wariancie ofensywnym? Jest tak, jak jest. Ja staram się maksymalnie wykorzystać potencjał, który mam. Może nie jest to najłatwiejsze, ale poprzedni sezon wyszedł fajnie. Na to liczę i w tym - skomentował szkoleniowiec KGHM Zagłębia Lubin.

Beniaminek ekstraklasy przygotowuje się do sezonu: "Chcę jak najlepszą taktykę dobrać"

Komentarze (1):

Komentarze (1)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL