Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Włochy: Giuseppe Rossi raz jeszcze wyleczył kontuzję i po niemal roku wrócił do gry

Konrad Kostorz
Konrad Kostorz
Czołowy włoski napastnik, po niemal rocznej przerwie w występach, zagrał w meczu ACF Fiorentiny i powinien być do dyspozycji Paulo Sousy na początku sezonu Serie A.

Znakomicie zapowiadająca się kariera Giuseppe Rossiego naznaczona jest kontuzjami. Z powodu dwukrotnego zerwania więzadeł krzyżowych wychowanek FC Parmy pauzował od października 2011 roku do maja 2013 roku i groziło mu nawet zakończenie kariery.


Rossi zdołał odbudować się w ACF Fiorentinie, lecz w styczniu 2014 roku ponownie doznał kontuzji kolana i powrócił do gry dopiero po czteromiesięcznej przerwie. Ówczesny selekcjoner Cesare Prandelli ocenił, że napastnik nie zdąży dojść do odpowiednio wysokiej formy i nie powołał go do reprezentacji Włoch na brazylijski mundial. Snajper solidnie przepracował okres przygotowawczy i sympatycy klubu z Florencji liczyli, że stworzy bramkostrzelny duet z Mario Gomezem. Niestety w sierpniu tuż przed startem sezonu 2014/2015 ponownie doznał kontuzji kolana i musiał poddać się operacji.

Już 28-letni napastnik powrócił do gry dopiero w sobotnim meczu kontrolnym z Carpi FC 1909, który Fiołki wygrały w stosunku 2:0 (wśród pokonanych wystąpił Kamil Wilczek). - Jestem bardzo szczęśliwy, choć nie jest łatwo powrócić po tak długiej przerwie. Robię wszystko, by jak najszybciej osiągnąć najwyższą formę - powiedział Rossi, który pojawił się na boisku w 66. minucie i który ma spore szanse na miejsce w podstawowym składzie Fiorentiny, ponieważ Mario Gomez może odejść z klubu, a Khoumie Babacarowi brakuje doświadczenia.

Od czasu doznania pierwszej kontuzji Rossi wziął udział w zaledwie 28 oficjalnych spotkaniach - 25 dla Fiorentiny i 3 dla włoskiej kadry. Zdobył w nich 18 goli, udowadniając, że mimo licznych problemów zdrowotnych wciąż stać go na bardzo wiele.

Ciekawe transfery do Serie A już wkrótce. Które kluby sprowadzą znanych piłkarzy?

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL