Najnowsze Wyniki/Kalendarz

El. LM i LE: Znamy sędziów "polskich" meczów

Bartosz Wiśniewski
Bartosz Wiśniewski
UEFA wyznaczyła sędziów "polskich" meczów w III rundzie eliminacyjnej Ligi Mistrzów i Ligi Europy. Mecze poprowadzą Anglik oraz Szwajcar.

el. LM: Lech Poznań - FC Basel / śr. 29.07.2015 godz. 20.45
sędzia: Anthony Taylor (Anglia)

Anglik powinien być chociaż trochę znany polskim kibicom. 36-latek w 2013 roku był arbitrem podczas domowego starcia Śląska Wrocław z Club Brugge. Nasza drużyna wówczas wygrała 1:0. W tym samym roku Taylor był rozjemcą meczu reprezentacji Polski U-21 z Turcją, jednak wtedy polegliśmy 0:1.


Taylor do tej pory sędziował zaledwie mecze 2 rundy kwalifikacyjnej do Ligi Mistrzów. Będzie to dla niego debiut na tym poziomie rozgrywek. UEFA jednak coraz bardziej ufa 36-latkowi i dlatego w marcu poprowadził on mecz eliminacji do Euro 2016, w którym to Macedonia grała z Białorusią. 

el. LE: FK Kukesi - Legia Warszawa / czw. 30.07.2015 godz. 20.00
sędzia: Stephan Klossner (Szwajcaria)

34-latek w swojej karierze sędziował już m.in. mecze młodzieżowej Ligi Mistrzów. W poprzednim sezonie był również arbitrem podczas fazy grupowej Ligi Europy. Wówczas sędziował starcie Torino z HJK Helsinki. Na swoim koncie ma również pojedynek 2 rundy eliminacji do Ligi Mistrzów. 

Warto jednak zauważyć, że Szwajcar jest głównie przydzielany do meczów młodzieżowych reprezentacji. Poprowadził m.in. dwa grupowe starcie Euro 2014 do lat 19, a także trzykrotnie sędziował mecze eliminacyjne do Euro 2015 U-21.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL