Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Który trener Bundesligi pierwszy straci pracę? Kto bezpieczniejszy od Pepa Guardioli?

Konrad Kostorz
Konrad Kostorz
Według Bildu opiekuni Eintrachtu Frankfurt i Hannoveru 96 od początku sezonu będą siedzieć na gorących stołkach. Na przeciwnym biegunie znajduje się szkoleniowiec Borussii Moenchengladbach.

W trakcie minionego sezonu w Bundeslidze spadło aż dziewięć głów, a pierwsza już w połowie września, kiedy zwolniony został z Hamburgera SV Mirko Slomka. Klub z północy kraju miał zresztą w całych rozgrywkach aż czterech szkoleniowców. Kto tym razem ustąpi ze stanowiska w pierwszej kolejności?


Jak prognozuje Bild, Armin Veh i Michael Frontzeck będą mieć najtrudniejsze zadanie, by na dłużej zachować posadę. Pierwszy z nich obejmuje Eintracht po Thomasie Schaafie, drugi uratował Hannover 96 przed degradacją. Również Bruno Labbadia z HSV i Pal Dardai z Herthą nie mogą czuć się bezpiecznie, a zaraz za nimi plasują się opiekunowie beniaminków: Dirk Schuster oraz Raph Hasenhuettl.

Najkorzystniejsze notowania ma Lucien Favre, czyli trener z najdłuższym stażem (od lutego 2011 roku). Trener Borussii Moenchengladbach cieszy się ogromnym zaufaniem włodarzy i nawet w przypadku falstartu nie będą podejmowane wobec niego radykalne kroki. Szwajcar nieznacznie dystansuje Pepa Guardiolę oraz twórców sukcesów Wolfsburga i Augsburga: Dietera Heckinga oraz Markusa Weinzierla.

Dodajmy, że oprócz Veha nowymi trenerami są Thomas Tuchel, Andre Breitenreiter oraz Alexander Zorniger. Najspokojniej z nich do sezonu może przygotowywać się zdaniem niemieckich dziennikarzy następca Juergena Kloppa.

Szanse na najszybsze zwolnienie według Bildu:

Lp.TrenerKlubSzanse na zwolnienie
1.Armin VehEintracht6,5:1
-Michael FrontzeckHannover6,5:1
3.Bruno LabbadiaHSV8:1
-Pal DardaiHertha8:1
5.Dirk SchusterDarmstadt9:1
-Ralph HasenhuettlIngolstadt9:1
7.Peter StoegerKoeln12:1
-Alexander ZornigerStuttgart12:1
9.Viktor SkripnikWerder18:1
-Andre BreitenreiterSchalke18:1
-Martin SchmidtMainz18:1
12.Thomas TuchelDortmund25:1
13.Markus GisdolHoffenheim30:1
-Roger SchmidtBayer30:1
15.Dieter HeckingWolfsburg35:1
-Markus WeinzierlAugsburg35:1
-Pep GuardiolaBayern35:1
18.Lucien FavreGladbach40:1

Transfery w Bundeslidze: Bayern już pobił rekord wydatków, trzeci rasowy snajper w Schalke

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL