Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Zawisza Bydgoszcz rozpoczyna walkę o awans

Adrian Dudkiewicz
Adrian Dudkiewicz
Kamil Drygas został nowym kapitanem bydgoskiego zespołu. Zawisza pod jego wodzą chce w przeciągu jednego roku wrócić na boiska Ekstraklasy.

Tylko dwanaście miesięcy ma trwać przygoda bydgoskiego zespołu z I ligą. Zawisza po spadku z Ekstraklasy szybko się pozbierał i jego działacze w przeciągu kilku tygodni zbudowali nowy zespół. Z poprzedniego składu zostało raptem paru piłkarzy, gdyż wyróżniający się zawodnicy wybrali po prostu lepsze oferty ze znacznie silniejszych ekip bądź lig zagranicznych. Pomimo tego cel postawiony przed spadkowiczem jest jasny. - Naszym zamierzeniem jest awans i wygranie całej ligi - zadeklarował trener niebiesko-czarnych Mariusz Rumak.


Na nowego kapitana jego zespołu wybrano pomocnika Kamila Drygasa, który w Bydgoszczy gra już od kilku sezonów i potrafi dobrze trzymać porządek w szatni. - Nie bałem się tej odpowiedzialności, jaką jest noszenie kapitańskiej opaski. Cieszę się, że trener powierzył mi pełnienie takiej funkcji. Uważam, że z kolegami jesteśmy w stanie wygrać rozgrywki I ligi i awansować tym samym na boiska Ekstraklasy. - ocenił Drygas.

Jakie dla niego są największe różnice pomiędzy tymi klasami rozgrywkowymi? - Przede wszystkim w I lidze większość zespołów gra bardzo prostą piłkę. W Ekstraklasie jest zupełnie inaczej jeśli chodzi o taktykę. Walka jest jednak wszędzie podobna i żaden z przeciwników niczego ci nie odpuści. Jeszcze przez rok ma ważny kontrakt z Zawiszą Bydgoszcz i skupiam się tylko na grze w tym klubie - dodał Drygas.

Już tradycyjnie bydgoski zespół w okresie transferowym przeszedł kadrową rewolucję. W składzie jest aż ośmiu nowych zawodników, w tym kilku wychowanków Zawiszy. Sporym wzmocnieniem może być pozyskanie Piotra Stawarczyka, Tomasza Wełnickiego, Krzysztofa NykielaSzymona Lewickiego oraz bramkarza Łukasza Sapeli. Ciekawie wygląd zaciąg z Czarnogóry. Czy jeszcze można spodziewać się jakichś transferów? - Na razie nie, ale do końca okienka nic nie jest wykluczone. Może tak się zdarzyć, że dołączy jeszcze do nas kilka naprawdę dobrych zawodników w najbliższych tygodniach - podkreślił Rumak.

Już w najbliższą sobotę jego piłkarze zmierzą się na wyjeździe z Arką Gdynia. A kto będzie głównym rywalem Zawiszy w walce o awans? - O tym przekonamy się dopiero po czwartej, piątej kolejce. Na pewno bardzo ciekawe transfery zrobiła Miedź Legnica. Groźna będzie Wisła Płock, Olimpia Grudziądz i być może Chojniczanka Chojnice. Nie należy też lekceważyć rywali ze Śląska, którzy też zawsze grają dobry futbol - zakończył Rumak.

Komentarze (5):

Wszystkie komentarze (5)

Komentarze (5)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL